Природа створила чимало рослин, які володіють антибактеріальною дією. Представляємо ТОП-10 природних антибіотиків.

При слові «антибіотики» більшість людей уявляє собі аптечні ліки. Як відомо, ці препарати призначають для лікування бактеріальних інфекцій. Але ще наші далекі предки знали, що в природі існують рослини, здатні захищати організм від небезпечних бактерій. Ці властивості використовують у багатьох рецептах народної медицини. На відміну від синтетичних, натуральні антибіотики безпечні для мікрофлори кишечника, не провокують появу грибкових інфекцій і не вражають слизову оболонку рота.

Рослини з антибактеріальною дією менш ефективні, в порівнянні з фармацевтичними препаратами. Тому не потрібно відмовлятися від прийому ліків, призначених лікарем. Але натуральні антибіотики допоможуть вашому організму захиститися від шкідливих бактерій, зміцнити здоров’я і прискорити процес одужання. Пропонуємо вам ознайомитися з ТОП-10 природних антибіотиків.

Часник

Цей овоч з гострим смаком і характерним запахом мається на кожній кухні і використовується як приправа.

Ще в XIX столітті Луї Пастер довів, що часник здатний вбивати бактерії. Свіжий часник активний проти кишкової палички, золотистого стафілокока, сальмонели та грибків роду Candida. Такими властивостями він володіє завдяки вмісту фітонцидів. Крім того, біологічно активні речовини в його складі надають протипаразитарну, протизапальну і противірусну дію.

Цибуля

Антибактеріальні властивості цибулі також пояснюються вмістом в ньому фітонцидів. До цих речовин чутливі стрептококи, бактерії-збудники дизентерії, дифтерії, туберкульозу.

Цибуля також є інгредієнтом рецептів народної медицини від застуди, авітамінозу, для зміцнення імунітету.

Мед

Цей продукт з давніх часів використовується як антибактеріальний засіб. Археологічні знахідки показали, що мед здавна використовувався, щоб довше зберегти плоди, коріння, м’ясо.

Натуральний бджолиний мед містить антибіотичну речовину інгібін. Антибактеріальні властивості цього продукту також надають фітонциди рослин (містяться в нектарі і пилку), ароматичні речовини.

Мед надає і протигрибкову і противірусну дію. Тому в народній медицині він широко використовується в рецептах для зміцнення імунітету, проти болю в горлі, для лікування ран, опіків, для приготування засобів по догляду за шкірою.

Ехінацея

Вважається, що першими антибактеріальні властивості ехінацеї виявили північноамериканські індіанці. Вони використовували цю рослину для якнайшвидшого загоєння ран.

Вміщені в ній речовини підвищують вміст у крові специфічних антитіл, які нейтралізують віруси і бактерії. Вони пригнічують ріст і розмноження стрептокока, стафілокока, кишкової палички, грибків, бактерій, що викликають стоматити.

Прийом ехінацеї збільшує продукцію інтерферону, що пояснює її противірусні властивості.

Малина

Її плоди і листя мають антибактеріальну дію відносно стафілококів. Знезаражувальні властивості малині надає саліцилова кислота, яка міститься в ній. Ця органічна кислота також має жарознижувальну, потогінну та знеболювальну дію. Ось чому в народній медицині малину широко застосовують при застуді та грипі.

Женьшень

Женьшень є відомою лікарською рослиною. В основному, він використовується як загальнотонізуючий засіб. Крім того, препарати на основі цієї рослини здатні підвищувати неспецифічну опірність організму до шкідливих впливів різного походження, включаючи бактерії і віруси.

Орегано

Орегано (материнка звичайна) відома як приправа, яка надає стравам неповторний пряний смак. При цьому орегано має антисептичну дію. Одержувані з рослини ефірні масла з високим вмістом карвакрола надають йому здатність боротися з антибіотиками.

Також траву орегано застосовують при простудних захворюваннях як протизапальний і відхаркувальний засіб, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нервових розладах. Ефірне масло вживають зовнішньо як засіб від зубного болю.

Базилік

Це рослина також є популярною приправою до салатів та інших страв. Антибактеріальні властивості базиліку надають фітонциди, що містяться в його листі і стеблах. Вони здатні пригнічувати ріст кишкової палички, золотистого стафілокока, синьогнійної палички.

Базилік як приправа виступає в якості профілактики кишкових інфекцій. Також ця рослина володіє протизапальною, сечогінною дією.

Оливкове листя

Ще до нашої ери жителі острова Крит використовували листя оливи для очищення і загоєння ран. Багато століть по тому вчені з’ясували, що антимікробні властивості оливкового листя надає оливковий поліфенол олеуропеїн. Він перешкоджає розмноженню вірусів, грибків, бактерій і паразитів.

Чебрець

Гідне місце в ТОП-10 природних антибіотиків займає чебрець повзучий. Його ефект пояснюється високим вмістом в цій рослині тимолу. Це речовина відноситься до похідних фенолу. В свою чергу, фенол є компонентом ефірного масла чебрецю, володіє максимальною активністю проти бактерій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ЦИБУЛЬНОГО СУПУ

ЧИМ БАКТЕРІЇ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ВІРУСІВ

ТАКІ КОРИСНІ ЯГОДИ