На думку вчених, якщо людина позіхає частіше 2-3 разів за день, це може бути симптомом депресії, серцево-судинних порушень, інсульту.

Здоровим людям властиво позіхати від 7 до 23 разів за добу, але якщо позіхання стає частішим, це може стати тривожним симптомом небезпечних порушень.

Вчені відзначають, що занадто часте позіхання може вказувати на такі аномалії.

Ожиріння. В цьому випадку нерідкі порушення ендокринної і гормональної систем, через які у огрядних людей виникає постійне відчуття сонливості разом з позіханням. До того ж тиск на грудну клітку при ожирінні значно більший, що заважає легеням повною мірою забезпечувати організм киснем. Позіханням він заповнює його дефіцит.

Депресія. За словами вчених, у людей, які страждають депресією, часто спостерігається дисбаланс гормонів кортизолу та серотоніну, в результаті якого у них розвивається патологічна втома і позіхання.

Тривожний розлад. При підвищеній тривожності також має місце надлишок гормону стресу кортизолу, що викликає у людини відчуття занепаду сил і часто веде до збоїв у роботі серця. Позіхання стає спробою організму нормалізувати свої функції за рахунок отримання кисню.

Серцево-судинні захворювання. Часте позіхання – характерний симптом зниженого тиску і уповільненого серцевого ритму.

Інсульт. Багатьом лікарям добре відомо, що люди, котрі пережили інсульт постійно позіхають. Таке позіхання оцінюється у них як спроба організму «охолодити» мозок. До речі, прискорене позіхання може бути і передвісником інсульту і виникати безпосередньо перед нападом.

Джерело: МедікФорум