Для деяких людей кава – єдиний засіб, що допомагає прокидатися вранці і пережити напружений день. Здебільшого напій дійсно корисний для здоров’я, якщо готувати і вживати його правильно.

Однак, як пояснили лікарі-дієтологи Лаура Бурак і Лорен Манакер, існують нездорові кавові звички, які можуть привести до різних неприємних наслідків.

Додавання цукру

За словами Манакер, відмова від цукру в каві-один з найпростіших способів отримати корисний напій. Вживання занадто великої кількості цукру з плином часу може привести не тільки до збільшення ваги, але і до ризику розвитку серцевих захворювань. Наприклад, в дослідженні, опублікованому в журналі American Medical Association говориться, що люди, які їдять багато цукру, в два рази частіше вмирають через проблеми з серцем.

Читайте також:  Шість видів чаю, які часто радять пити для уповільнення старіння

Вершки для кави

Додавання занадто великої кількості вершків також не зробить напій корисніше, тому дієтологи радять пити чорну каву. “Додавши занадто багато вершків або навіть цільного молока, ви значно збільшуєте вміст в ньому калорій і жиру”, – пояснила Манакер.

Бурак також зазначила користь чорної кави і підкреслила, що кілька чашок напою з добавками тільки збільшать кількість насичених жирів в раціоні.

Замість їжі

Кава відома своєю здатністю пригнічувати апетит, але Бурак попереджає, що замінювати їм повноцінний обід не слід. “Кава сама по собі не є їжею або закускою, але я часто зустрічаю людей, які вважають за краще випити чашку кави о 3 годині дня, щоб пропустити прийом їжі і спалити більше калорій”, – розповіла дієтолог. Однак такий варіант не тільки шкідливий для метаболізму, але і може привести до переїдання пізніше протягом дня, додала вона.

Читайте також:  Без чого організм не може обходитися: базові елементи здоров'я