ГоловнаНовини Здоров'яНайкорисніший продукт взимку

Найкорисніший продукт взимку

Вчені назвали какао найкориснішим продуктом під час зимових холодів: він не тільки відрізняється насиченим смаком, але також вкрай сприятливо впливає на організм у такий непростий для нього час. Какао здатне зменшувати запалення, що своєчасно в сезон морозів, констатували дослідники.

Какао

Згідно звіту Європейського агентства з безпеки продуктів харчування, для підтримання здоров’я людині слід з’їдати щодня не менше 2,5 грамів какао-порошку або 10 грамів чорного несолодкого шоколаду. Як було встановлено вченими з Університету Редінга, вживання какао стимулює розвиток потрібних бактерій і зменшує запалення у кишечнику – в результаті імунітет стає міцнішим, і антитіла успішніше борються з патогенами. Взимку як не можна до речі!

Читайте також:  Organic Welcome радить вживати два банана на день

Але найкориснішим какао вважається навіть не тому. Більшою мірою какао цінується науковими фахівцями за здатність впливати на нервові клітини. Напій какао позитивно діє на нервову систему, допомагаючи нейронам відновлюватися і налагоджувати зв’язки в мозку, який сильно страждає в результаті повсякденних стресів.

Сама зима з її темрявою і холодом виявляється тривалим стресом для організму. Какао піднімає настрій і покращує опірність до депресивних станів – як і хвороб в цілому – в ньому багато магнію, який допомагає справлятися з нервовою напругою, розслабляє м’язи, покращує сон.

Люди, які п’ють какао, в два рази менше піддаються ризику захворіти на діабет або зіткнутися з проблемами серця. До складу какао входять флавоноїди, які регенерують мітохондрії – енергетичні центри клітин міокарда і каркасних м’язів. Завдяки його вживанню взимку збільшується еластичність судин, поліпшується кровотік і кровопостачання мозку.

Читайте також:  Експерти з харчування дали 3 поради для позбавлення від жиру на животі

Особливо цінний такий компонент какао як епікатехін. Дана речовина покращує мозковий кровообіг і короткострокову пам’ять, ефективно знижує артеріальний тиск. Причому в какао його набагато більше, ніж в ягодах, червоному вині або зеленому чаї. Регулярне вживання какао нормалізує рівень холестерину і цукру в крові, знижує ризик інсульту.

Говорячи про те, що найкориснішим продуктом взимку є какао, вчені підкреслюють: мова йде про напій, а не про шоколадні вироби. В різного роду шоколаді занадто багато додаткових добавок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я ВЗИМКУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News