У світі, де хвороби та інфекції стали настільки поширеними, хіба не дивно дізнатися, що деякі спільноти живуть дуже довгим та здоровим життям?

Дослідники виявили, що на планеті існують такі регіони, де люди живуть довше на 10 років, ніж у середньому за статистикою. Такі регіони називають “блакитними зонами”. До них відносяться острови Ікарія (Греція), район Окінава (Японія), острів Сардинія (Італія), містечко Лома-Лінда (Каліфорнія), острів Нікоя (Коста-Ріка).

Регіони “блакитної зони світу” мають найнижчі показники захворюваності та є житлом для тих щасливчиків, хто живе сто років і навіть більше. Крім того, жителі цих регіонів не лише надзвичайно здорові, а й найбільш пристосовані до життя, тому важливо враховувати їхню звичку та розпорядок дня. Вони не мають зайвої ваги та зберегли фізичну активність на довгі роки.

Вчені вирішили вивчити спосіб життя та харчування мешканців “блакитної зони”. Для тих, хто намагається скинути кілька кілограмів та зберегти активність, ось деякі з їхніх дієтичних та щоденних звичок.

Віддавайте перевагу фруктам та овочам

Довгожителі “блакитної зони”, здається, без проблем включають у свій раціон корисні овочі та фрукти. Важлива присутність у раціоні шпинату, капусти різних видів (брюссельської, білокачанної, кольорової), а також зеленого горошку, квасолі, буряків.

Всі вони відмінно підходять для схуднення, оскільки багаті на різні поживні речовини, в тому числі калій, харчові волокна, фолієву кислоту, вітамін А і С.

Так само, якщо ви любите перекушувати між прийомами їжі, перейдіть на фрукти, а не на перероблені чіпси і солодкі ласощі на кшталт печива або цукерок.

Цільнозерновий хліб корисний для здоров’я

Як виявилося, мешканці “блакитної зони” намагаються споживати продукти з високим вмістом клітковини, вибирають цільнозернові продукти, багаті на клітковину, білок, вітаміни групи В, антиоксиданти і мінерали, такі як залізо, цинк, мідь і магній.

Крім допомоги у втраті ваги, цілісні зерна також допомагають мінімізувати ризик серцевих захворювань, діабету 2 типу, ожиріння та деяких видів раку.

Зневоднення – ворог довголіття

Насамперед вчені звернули увагу, що жителі “блакитних зон” п’ють багато чистої води. Це не тільки підтримує гідратацію організму, але також знижує потяг до їжі та покращує почуття ситості.

Вчені, які вивчали регіон Нікоя в Коста-Ріці, пов’язують більшу частину здорового життя людей з кількістю води, що випита.

Головне – контролюйте розмір порцій

Якщо раніше люди частіше страждали від голоду, то в наш час найчастіше шкоду здоров’ю завдає переїдання.

Важливо пам’ятати про те, що ви їсте, ви повинні записувати, скільки ви їсте. Вживання невеликих порцій продуктів допомагає утримувати зайві калорії.

Кажуть, що жителі японської Окінава слідують принципу “хара-хаті-бу”, стародавньої конфуціанської практики їсти доти, доки ви не насититесь не більше ніж на 80 відсотків.

Фізична активність – запорука здоров’я до глибокої старості

Вивчаючи спосіб життя мешканців “блакитної зони”, з’ясувалося, що вони зазвичай не ходять до спортзалу.

Тим не менш, вони, як і раніше, одні з найактивніших людей на планеті. Як же так?

Причина в тому, що жителі перерахованих регіонів постійно рухаються, займаючись роботою, яка потребує фізичних рухів, наприклад, робота в саду, ходьба або їзда на велосипеді.

Головні секрети довгожителів

Отже, основні секрети довгого та, головне, – активного життя до глибокої старості прості.

Зменшіть порції, споживайте більше овочів та фруктів ніж м’яса та цукерок. Пийте багато чистої води та прийміть за правило проходити в день від 5 до 10 кілометрів, вибираючи місця з чистим повітрям, щоб наситити свої легені киснем.

Ці прості правила дозволять вам, як і щасливим жителям “блакитної зони”, не мати зайвої ваги, а також жити по 100 і більше років.