Запалення – важливий процес в організмі, оскільки таким чином він захищається від сторонніх мікроорганізмів. Однак іноді запалення переходить в хронічну форму, що може привести до серйозних захворювань і станів.

Головними винуватцями розвитку цього процесу в кишечнику є оброблене м’ясо, випічка, фаст-фуд і доданий цукор. Але є продукти, які мають протизапальні властивості. Одним з найбільш корисних вважається жирна риба, причому кращого за все з запаленням бореться скумбрія.

Риба багата жирними кислотами омега-3, які також знижують ризик серцево-судинних захворювань і рівень холестерину. Двома найважливішими омега – 3 є ейкозапентаєнова (EPA) і докозагексаєнова кислота (DHA).

Читайте також:  Вчені розповіли про користь вживання горіхів: можуть збільшити шанси на здорову старість

Згідно з International Journal of Molecular Sciences, скумбрія, лосось, сардини, оселедець і форель містять найвищі рівні омега-3. При цьому в скумбрії омега – 3 найбільше: приблизно 2,5-2,6 г на 100 г. Як наголошується в Scientific Reports, регулярне вживання жирних кислот допомагає знизити рівні запальних біомаркерів в організмі особливо у пацієнтів з діабетом і серцево-судинними захворюваннями.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News