Ми всі знаємо про силу сну для загального стану здоров’я та настрою людини. Коли на ваш сон впливають, це може зробити більше, ніж просто зіпсувати вам настрій на весь день. Деякі з найбільш серйозних потенційних проблем, пов’язаних із хронічним недосипанням, включають високий кров’яний тиск, діабет, серцевий напад, серцеву недостатність або інсульт.

Інші потенційні проблеми включають ожиріння, депресію, зниження функції імунної системи та зниження статевого потягу. Те, що ви п’єте перед сном, може сильно вплинути на якість сну.

Газовані напої

Вживання газованих напоїв перед сном дуже вплине на ваш сон. Газовані напої містять кофеїн та багато цукру. Кофеїн може ускладнити засипання, а цукор може вплинути на вашу здатність спати.

Одне дослідження показало, що люди, які щодня споживають велику кількість цукру, найчастіше прокидаються вночі.

Вода

“У здорових молодих людей діурез вночі нижче, ніж вдень”, – йдеться в дослідженні Sleep Education. “Це допомагає вам не прокидатися вночі, щоб сходити до туалету. Випивання надто великої кількості води ввечері може порушити цей баланс. Ви повинні пити багато води протягом дня, щоб запобігти зневодненню”.

Вино

Насолода келихом або двома вина ввечері є звичайною практикою серед багатьох, але, як відомо, це, на жаль, завдає шкоди вашому сну. Багато в чому це пов’язано із порушенням циркадного ритму.

Хоча людина може швидко заснути після вживання алкоголю, також часто прокидаються серед ночі. Алкоголь впливає на нормальне вироблення хімічних речовин в організмі, які викликають сонливість, коли ви довго не спите, і зникають, як тільки ви виспалися.