Діабет – це серйозний внутрішній розлад, який характеризується порушенням рівня цукру в крові. У діабетиків цей показник зазвичай перевищує рекомендовану норму в кілька разів. Дуже важливо володіти повною інформацією про методи профілактики цього захворювання та його основних симптомах, щоб вчасно отримати необхідне лікування. Саме тому в цій статті зібрані найбільш ефективні поради для діагностики діабету на ранніх стадіях. Ми зібрали сім важливих показників, які допоможуть з’ясувати хворобу на ранньому етапі.

Все, що потрібно знати про діагностику діабету

Насправді діагностувати діабет на ранніх стадіях досить просто. Зазвичай в першу чергу підозри на це захворювання з’являються у тих людей, які мають когось із друзів або членів родини, хворих на діабет. Тому вони починають ретельніше дбати про власне здоров’я і мають більше шансів вчасно помітити перші тривожні дзвіночки.

Дуже часто людям, які зловживають солодощами та шкідливим фаст-фудом, рекомендують переглянути раціон і почати ретельно дбати про своє здоров’я з метою профілактики діабету. Втім, насправді таке попередження не можна назвати повноцінним і ефективним.
аналіз крові

Якщо ви хочете когось застерегти, краще дати цій людині ефективні поради для діагностики діабету на ранній стадії. Повірте, що чим швидше ви виявите перші симптоми захворювання, тим більше шансів у вас буде на повне одужання.

Найкращий метод боротьби з будь-яким захворюванням – це своєчасне його діагностування. Якщо людина володіє повноцінною інформацією про симптоми і методи лікування хвороби, то вона має більше шансів вчасно отримати лікарську допомогу.

Зазвичай діабет хворіють люди у зрілому і літньому віці, від 40 до 60 років. У більшості випадків людина може роками не здогадуватися про наявність захворювання, поки йому не діагностують його під час обстеження, або ж поки хвороба не дасть про себе знати через порушення в роботі інших внутрішніх органів.

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, яке неможливо повністю вилікувати. Воно характеризується підвищенням рівня цукру в крові через нездатність організму продукувати інсулін в належній кількості або інсулінорезистентність.

Для того, щоб діагностувати діабет, необхідно здати аналіз крові. Людину вважають діабетиком, якщо рівень цукру в її крові перевищує 125 мг / дл.

Є кілька видів діабету

•Діабет 1-го типу: виникає тоді, коли підшлункова залоза перестає виробляти інсулін. Зазвичай він вражає дітей і дорослих у молодому віці. Хворим необхідно завжди дотримуватися принципів правильного харчування і регулярно робити ін’єкції інсуліну.

•Діабет 2-го типу: виникає тоді, коли організм людини втрачає здатність засвоювати і утилізувати інсулін. Хворіють цим видом діабету зазвичай зрілі і літні люди, а також ті, хто страждає від ожиріння і ведуть сидячий спосіб життя. Хворим на діабет 2-го типу призначають медикаменти для зниження рівня інсуліну і цукру в крові, а також рекомендують дієту і регулярне фізичне навантаження.

•Гестаційний цукровий діабет: він виникає під час вагітності, коли гормони блокують дію інсуліну. Цей вид діабету зазвичай турбує вагітних жінок у віці від 25 років, якщо вони мають схильність до перепадів кров’яного тиску (зокрема гіпертонії) або якщо вони набрали дуже багато ваги під час вагітності.

Іншими причинами розвитку гестаційного цукрового діабету є генетична схильність жінки або захворювання під назвою «синдром полікістозу яєчників”. Лікування цього виду захворювання також передбачає збалансоване харчування і регулярне фізичне навантаження.

Поради для діагностики діабету на ранніх стадіях

Існує чимало тривожних симптомів, які допоможуть вам розпізнати діабет, поки захворювання не придбало хронічний характер і не вплинуло негативно на роботу важливих внутрішніх органів. Зверніть увагу, що дуже часто симптоми діабету зникли так само раптово, як і з’являються, а ще їх можна переплутати з ознаками інших захворювань.
аналіз крові

Якщо ви помітите один або кілька симптомів, варто неодмінно звернутися до лікаря для підтвердження діагнозу за допомогою аналізу крові.

Основні симптоми діабету
1. Занадто часті позиви в туалет

Якщо ви бігаєте в туалет значно частіше, ніж раніше, це може свідчити про діабеті. Цей синдром у медицині відомий як поліурія. Зазвичай діабетики мають часті позиви в туалет у нічний час, через що у них виникають розлади сну. Хворим доводиться прокидатися кілька разів за ніч, щоб відвідати туалет, тому якість їх нічного відпочинку є досить низькою. Зверніть увагу, що кількість випитої за день рідини жодним чином не впливає на частоту позивів в туалет при діабеті.

2. Різка втрата ваги

Дуже важливо стежити за вагою і уникати різких перепадів. Вас має насторожити різкий набір ваги при регулярному фізичному навантаженні і дотриманні правильного раціону.

Якщо ви швидко набрали кілька зайвих кілограмів без видимих підстав, це може свідчити про порушення в роботі підшлункової залози. Незважаючи на те, що зазвичай цим синдромом страждають діти, іноді він вражає і дорослих.

3. Постійне відчуття спраги

Діабетики завжди страждають через постійне відчуття спраги та сухості в роті, незалежно від того, скільки води вони випивають протягом дня. Коли мова йде про ефективних радах для діагностики діабету на ранніх стадіях, саме цей симптом потрібно взяти до уваги. Якщо ви постійно отримуєте від організму сигнали про недостатню кількість рідини, це свідчить про порушення в роботі важливих органів і систем.

Оскільки діабетики дуже часто ходять в туалет, організму необхідно відновити водний баланс і поповнити запаси рідини, яку він втрачає при частому сечовипусканні.

Хворим на діабет рекомендується вживати якомога більше звичайної води, натуральних соків та трав’яних чаїв. Не варто вживати газовані солодкі напої, каву, алкоголь та пакетовані соки, адже вони можуть тільки погіршити самопочуття. Яким чином, спитаєте ви? Відповідь дуже проста – всі ці напої містять велику кількість цукру, а хворим на діабет додаткова глюкоза точно не потрібна.

4. Постійний свербіж або відчуття поколювання в тілі

Іншим типовою ознакою діабету, яка не має безпосереднього відношення до підвищення рівня цукру в крові, є розлад у роботі серцево-судинної системи. У медицині ці захворювання більш відомі як нервові розлади, або невропатія. Дізнатися ці порушення можна за неприємним поколюванням в кінцівках і загальною слабкістю. Вночі ці симптоми загострюються і викликають у хворих сильний дискомфорт.

5. Сильне почуття втоми

Навіть якщо ви отримуєте достатню кількість нічного відпочинку і чудово розслабляєтеся під час вихідних, при діабеті ви все одно будете страждати через постійне відчуття втоми і загальне нездужання. Зверніть увагу, що низька працездатність і апатія можуть бути ознаками діабету другого типу.

6. Погіршення зору

Коли мова йде про діагностику діабету саме на ранніх стадіях, варто згадати про проблеми із зором, які часто турбують діабетиків. Насправді у хворих на діабет зір погіршується настільки стрімко, що цілком здоровій людині можуть швидко знадобитися лінзи чи окуляри.

Як тільки вам діагностували діабет, неодмінно і відразу зверніться до окуліста. Лікар призначить вам препарати для профілактики розладів зору, зокрема ретинопатії (пошкодження сітківки не запального характеру). Якщо вчасно не вжити профілактичних заходів, з часом це може призвести до часткової або повної сліпоти.

7. Рани, що повільно загоюються

Наприклад, якщо під час приготування їжі або виконання будь-яких інших домашніх справ людина порізалася, а рана після цього довго не загоюється і гноїться, це може бути ознакою серйозних проблем зі здоров’ям. Зазвичай повільне загоєння ран свідчить про діабет.

Діабетики страждають від розладу в роботі органів серцево-судинної системи, саме тому вони значно довше відновлюються після отриманих травм.

Джерело: МедікФорум