Мікропластик хлине у навколишнє середовище з запаморочливою швидкістю, що несе у собі ризик знищення певних видів. Але є свідчення того, що забруднюючі речовини можуть бути шкідливими і для людини. Нещодавні відкриття підтвердили, що частки потрапляють у кров та дихальні шляхи людини.

Хоча ризики, які це може представляти для нашого здоров’я, ще доведеться побачити, експерти підкреслили, які предмети повсякденного побуту можуть наражати нас на небезпечно високий рівень.

Нещодавнє дослідження виявило мікропластик у всіх частинах легень, включаючи нижні відділи легень.

Дослідження, в якому вивчалася тканина легень, зібрана у пацієнтів під час звичайного медичного обслуговування, викликало занепокоєння щодо повсюдного забруднення пластиком та можливих наслідків. Дослідники виявили 12 видів пластику, до яких увійшли поліпропілен і поліетилен, а також терефталат і смола.

Ці пластмаси зазвичай використовуються у виробництві упаковки, пляшок, одягу, мотузок та шпагатів (нитки). За словами Моніки Вассерманн, доктора медицини, існують інші джерела мікропластику, які можуть бути менш очевидними.

«Найнебезпечнішими джерелами мікропластика є міський пил, текстиль та шини. Ці три найнебезпечніші, бо на них припадає майже 80 відсотків забруднення мікропластиком».

Але, за словами експерта, різні продукти харчування та напої також можуть вводити мікропластик у нашу систему. До них відносяться вода у пляшках, сіль, морепродукти, чайні пакетики, готові страви та консерви.

Доктор Вассерманн продовжив:

«На мій медичний досвід, вживання мікропластику призводить до запалення, окисного стресу та пошкодження ДНК».