Загострення хронічного простатиту часто виникає при переохолодженні, малорухливому способі життя і зловживанні алкоголем.

Хронічний простатит – захворювання, що характеризується затяжним запальним процесом в передміхуровій залозі.

Найчастіше хронічний простатит розвивається як ускладнення гострого простатиту, лікування якого було не належним (або зовсім відсутнє). Хронічний простатит також може розвиватися при наявності в сечостатевій системі вогнища інфекції.

На відміну від гострого простатиту, хронічна форма захворювання характеризується повільним перебігом і стертою симптоматикою. У ряді випадків хронічний простатит і зовсім протікає безсимптомно. Однак рано чи пізно під дією різних факторів хвороба загострюється, що змушує хворого звернути увагу на симптоми і записатися на прийом до лікаря.

Основні причини загострень хронічного простатиту

Існує безліч різних чинників, які сприяють загостренню хронічного запалення передміхурової залози. До таких факторів належать:

  • Переохолодження, яке призводить до зниження місцевого імунітету. Пригнічений імунітет не в змозі боротися з патогенною мікрофлорою, що і призводить до загострення простатиту. Відзначимо, що переохолодження можливо і в теплу пору року, зокрема при купанні в холодній воді.
  • Зловживання алкогольними напоями та гострими стравами.
  • Малорухливий спосіб життя, який сприяє розвитку застійних явищ в області малого тазу. Через поганий кровообіг організм гірше пручається інфекціям.
  • Незахищений статевий контакт, коли партнер є носієм урогенітальної інфекції.
  • Інфекційні захворювання та загострення будь-яких інших хронічних захворювань також провокують розвиток запального процесу в простаті.
  • Стреси.
Симптоматика загострення

Симптоми загострень хронічного простатиту мало чим відрізняються від проявів гострого простатиту. Найчастіше загострення бувають восени і навесні.

Усі симптоми загострення хронічного простатиту можна розділити на дві групи: специфічні і неспецифічні.

Специфічні симптоми – прояви, які найбільше характерні для даного захворювання. До таких симптомів можна віднести дискомфорт і біль в області паху, промежини і в статевих органах. Іноді при загостренні простатиту відзначається болючість по ходу сечовипускального каналу. Можливі слизові виділення з уретри, а також болючість при дефекації.

Для простатиту періоду загострення характерне прискорене сечовипускання, при цьому кількість виділеної сечі за один раз мінімальне. Хворий може скаржитися на послаблення ерекції, болючість статевого члена, передчасну еякуляцію та інші розлади статевої сфери.

Що стосується неспецифічних симптомів (які можуть виникати при багатьох інших захворюваннях), то до них відноситься слабкість, підвищена стомлюваність, дратівливість, порушення сну, підвищена температура тіла, психологічні розлади.

Лікування загострень простатиту

Лікування загострення хронічного простатиту, як правило, проводиться в амбулаторних умовах. В першу чергу необхідно усунути причину загострення, а саме патогенну мікрофлору. Для цього проводиться антибактеріальна терапія з застосуванням антибіотиків широкого спектра дії. Часто застосовуються аміноглікозиди, макроліди, а також антибіотики пеніцилінового і тетрациклінового ряду. Підбір антибіотика проводиться тільки після визначення чутливості виділеного мікроорганізму.

Тривалість курсу антибіотикотерапії може становити 2 тижні і більше. Як правило, вже на 3-4 день після прийому антибіотиків хворий відчуває значне полегшення.

Фізіотерапевтичні методи лікування при загостренні простатиту спрямовані на поліпшення місцевого кровообігу та підвищення опірності організму інфекціям. Найчастіше застосовується магнітотерапія, ультразвукова терапія, лазеротерапія, електрофорез та інші методи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХРОНІЧНИЙ УРЕТРОПРОСТАТИТ

ХРОНІЧНИЙ ІНФЕКЦІЙНИЙ ПРОСТАТИТ

СИМПТОМИ ПРОСТАТУ