Багато хто думає , що природна стрункість – це всього лише подарунок природи . Але насправді , величезну роль в питаннях ваги грають харчові звички.

У кожного з нас є свої харчові звички. На жаль , іноді ці звички шкодять нашому загальному стану , здоров’ю та формам. І вже, оскільки харчування є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя , то до своїх харчових звичок слід ставитися серйозно.

На відміну від тварин , людина наділена здатністю до мислення. Це велике благо , але як не дивно , в той же час , в цій здатності приховані причини безлічі проблем. Батьківські установки , культурні традиції , загальні уявлення про їжу , мода , релігія , особистий досвід , – всі ці фактори відіграють істотну роль у формуванні харчових звичок.

І всі ці фактори , на жаль , далеко не завжди збігаються з істинними енергетичними потребами нашого тіла. Досить часто ми годуємо свій організм не тими продуктами , до того ж поглинає ці продукти не в тій кількості , що призводить до появи зайвих кілограмів , а в наслідок і до проблем зі здоров’ям.

Наш вага багато в чому залежить від нашого харчової поведінки , а тому логічно було б укласти , що в більшості випадків найкращим способом позбавлення від небажаної повноти є корекція харчової поведінки . А щоб розуміти , що можна поміняти в харчовій поведінці , давайте розглянемо харчові звички струнких від природи людей.

Не переїдайте

Ви коли-небудь помічали , що , стрункі від природи люди не потребують в надмірній кількості їжі ? Рідко хто з них здатний з’їсти велику порцію за один раз , і навіть якщо на їх блюді виявиться надмірна кількість їжі , вони зупиняються , не доїдаючи .

Почніть користуватися цією здоровою звичкою у власному житті , їжте повільно , звертайте увагу на те , як почувається ваше тіло в процесі поглинання їжі. Як тільки відчуєте насичення – закінчуйте трапезу.

Позбавтеся від відчуття провини

Стрункі від природи люди не звинувачують себе за те , що з’їли щось із того , що нібито не повинні були їсти . Насправді , немає ніяких заборонених продуктів. Їсти можна все , що вам хочеться , тільки не перестарайтеся з кількістю. Навіть якщо стрункі люди їдять те , від чого , на їхню думку , поправляються , вони не зациклюються на цьому і не займаються самобичуванням . Для них не існує заборон , дотримуючись яких вони б доводили себе до стану , заставляючого поглинати заборонений продукт у величезних кількостях , щоб нагородити себе або пожаліти. Спробуйте приміряти цю звичку ? Позбавтеся від вантажу провини , не будуйте заборон , стежте лише за кількістю.

Натисніть на зелень

Їжте салати , зелені овочі , такі як брокколі , щоб допомогти заповнити ваш шлунок. Зелень дає додатковий об’єм їжі , але не містить багато калорій. Після салату їжте те , що задовольнить ваші смакові рецептори , наприклад соковитий стейк або пасту. Оскільки зелень вже частково заповнить ваш шлунок , вам не знадобиться для насичення занадто велика порція , а помірна – не відіб’ється на вашій вазі .

Не зациклюйтеся на схудненні

Не слід зациклюватися на необхідності терміново скинути вагу. За будь-яким пристрасним бажанням схуднути може ховатися одержимість . Не приділяйте занадто багато часу думкам про те , що ви збираєтеся з’їсти , як ви збираєтеся обмежити себе, не просиджувати годинами в інтернеті в пошуках способів схуднення. Дуже часто така поведінка має негативні наслідки . Суть в тому , щоб придбати здорові харчові звички , а не тримати себе в кайданах дієти , страждаючи від заборон. Стрункі від природи люди не думають про те , яким чином вони будуть спалювати зайві калорії в спортзалі. Вони думають про те , який режим тренування більше відповідає їх загальному стану здоров’я і які вправи принесуть велику користь.

Займатися фізичними вправами , безумовно , корисно. Однак , ваша втрата ваги в більшій мірі залежить від вашого харчової поведінки .

Знайдіть свій індивідуальний метод

Стрункі від природи люди їдять те , що приймає їх тіло. Вони слухають свої тіла , деякі з них можуть переварити грейпфрут , інші не можуть. Деякі з них можуть переварити жирну свинину , інші не можуть. Деякі їдять молочні продукти , інші не роблять цього . Хтось любить квасолю , а хтось ні.

Ви повинні прислухатися до свого організму і помічати , яка їжа змушує вас почувати себе добре , а яка викликає не найприємніші відчуття після . Зверніть увагу на своє самопочуття протягом деякого часу після прийому тієї або іншої їжі . Усі згодні з тим , що занадто багато солодощів добра не принесуть , але визначити точну кількість цього « занадто» кожен повинен для себе , залежно від власного самопочуття .

Скоро слово мовиться , та не скоро діло робиться

Зрозуміло , формування харчової поведінки – справа не одного дня. Звички , які формувалися протягом багатьох років , неможливо змінити відразу . Ніхто не стане заперечувати , що робота над новими харчовими звичками – це довга й кропітка праця , зате ця праця неодмінно винагородиться бажаними результатами . Ті поспішайте, складіть план дій і міняйте свої звички поступово , в тому темпі , який не завдасть вам дискомфорту. Головне – рухатися вперед і не зупинятися.