Гастроентеролог Сергій В’ялов розповів, які напої становлять особливу небезпеку нашому організму. Зокрема, вони мають здатність викликати рак.

У холодну пору року нам усім хочеться зігрітися, в тому числі, і за допомогою різних гарячих напоїв. Але лікар В’ялов закликає вживати їх без надмірностей, оскільки при поглинанні гарячої рідини в нашому організмі може початися процес загибелі клітин.

І справа не в тому, що окріп ошпарює порожнину рота. Саме неприємне відчуття дуже гарячого напою свідчить у тому, що у нашому організмі відбувається смерть клітин слизової порожнини рота.

А цей процес у деяких випадках може закінчитись виникненням злоякісних новоутворень. Після загибелі клітин відбувається їх відновлення, потім нова загибель, і клітини можуть почати ділитися неконтрольовано, що пояснюється накопиченням в них помилок.

Саме це і є причиною онкологічних захворювань. Крім того, гарячі напої, як уже було доведено, можуть сприяти розвитку та загостренню гастритів, а також інших порушень у роботі шлунка.

Необхідно почекати, поки ваш улюблений чай або кава трохи охолонуть, а не вживати їх гарячими. Наприклад, достатньо доторкнутися мізинцем до напою, і якщо вам стане гаряче, це говорить про те, що все ще слід почекати. Це дещо середньовічний спосіб оцінки температури напою, що непогано працює, як заявив доктор В’ялов.