В даний час багато розмов про якість харчування. Як можна підтримати або навіть поліпшити своє здоров’я з допомогою звичайних продуктів? Це зробити просто, якщо вживати натуральні пробіотики.

Пробіотики для кишечника

В шлунково-кишковому тракті людини живе велика кількість корисних бактерій і дріжджових грибків. Вони сприяють травленню і запобігають патогенній дії шкідливих бактерій на організм. Ми говоримо про пробіотики.

Можна підтримувати здорову мікрофлору в шлунково-кишковому тракті, приймаючи спеціальні біологічно активні добавки (БАД) з пробіотиками, які купуються в аптеці без рецепта лікаря. Вони є практично скрізь.

Але таблетки – не єдиний спосіб включення в раціон пробіотиків. Збагатити кишечник корисною мікрофлорою можна за допомогою свіжих і ферментованих продуктів харчування, що містять пробіотики, так і продукти харчування з пребіотиками, олігосахаридами фруктози, які необхідні для розвитку пробіотиків.

10 продуктів, які працюють як пробіотики
Йогурт містить мільярди пробіотиків

Йогурт – один з найбільш відомих дієтичних джерел пробіотиків. Але він також корисний і з багатьох інших причин. Він містить велику кількість кальцію, білка, калію.

Залежно від різновиду, в йогурті налічується від 90 мільярдів до 150 мільярдів КУО (колонієутворюючих одиниць) пробіотиків на один грам.

Квашена капуста з її трильйонами лактобактерій

Квашена капуста — прекрасне джерело пробіотиків, клітковини, марганцю, калію, заліза, кальцію і вітаміну С. Але з іншого боку, в ній багато натрію — тому якщо ви на безсольовій дієті, це може бути не найкращий вибір для вас.

Як у джерела пробіотиків, концентрація лактобактерій у квашеній капусті може перевищувати 1 трильйон КОЕ на один грам.

Соєва паста, багата на пробіотики

Місо – це паста, яка готується з ферментованої сої і використовується в приготуванні страв японської та азіатської кухні. Соєва паста місо багата залізом, в ній містяться велика кількість вітамінів групи В, а також натрію, що необхідно враховувати тим, хто обмежує вживання солі. В результаті процесу ферментації в місо утворюється мікрофлора багата корисними бактеріями, а точніше не менше 100 мільярдів КОЕ пробіотиків на один грам.

Кефір — це найпростіший спосіб збагатитися здорової мікрофлорою

Кефір зазвичай готується шляхом зброджування коров’ячого молока. Він схожий на йогурт. У ньому міститься приблизно така ж кількість білка та кальцію. Кефір також можна приготувати з молока овець і кіз. Часто він рекламується як більш корисний продукт порівняно з йогуртом. Більшість якісних кефірів містять не менше 70 мільярдів КОЕ лактобактерій на один грам.

Кімчхі — корейська альтернатива квашеній капусті

Кімчхі – традиційне блюдо корейської кухні. В основному, готується з пекінської капусти шляхом сквашування. Воно гостро приправлене і з пікантним ароматом. Кімчхі – чудове джерело пробіотиків, і також багате клітковиною, вітамінами А і С, кальцієм, а також антиоксиданти, які зазвичай зустрічаються в хрестоцвітних овочах. Зміст пробіотиків у кімчхі приблизно однаковий з квашеною капустою.

Темпе — коржик, сповнений пробіотиків

Темпе – це коржик, який готують із ферментованих соєвих бобів. У неї приємний горіховий аромат. Її використовують у приготуванні багатьох вегетаріанських страв. Темпе – хороше джерело пробіотиків, кальцію, магнію, калію і марганцю. Зміст пробіотиків в темпе становить близько 10 мільярдів КОЕ на один грам.

Чайний гриб (комбуча) — натуральний пробіотик родом з Китаю

Чайний гриб – підсолоджений ферментований чорний чай, що містить і дріжджі і бактерії. Цей ферментований чай прийшов до нас з Китаю. Він має злегка кислуватий смак, але багато хто знаходить його приємним. Ферментація відбувається завдяки високому вмісту цукру, в результаті якої утворюється желатино-подібний шар.

У комбучі міститься приблизно близько 10 мільярдів КОЕ на один грам пробіотиків. Незважаючи на всі свої цілющі властивості, у чайного гриба є деякі протипоказання. Наприклад, не рекомендується його вживати людям, що мають різні грибкові захворювання, цукровий діабет, проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Артишок як їжа для пробіотиків

Артишок не відноситься до числа продуктів, що містять пробіотики, але сприяють їх зростанню. Артишоки містять фруктоолігосахариди, які є їжею для пробіотиків. Також вони багаті магнієм, калієм, марганцем, вітаміном С.

У суцвіттях артишоку, що містять у великій кількості харчові волокна, знаходиться така цінна речовина, як цинарин. Він має виражену жовчогінну дію, а також виводить холестерин з організму.

Банани сприяють травленню

Банани багаті пребіотичними харчовими компонентами, що містять пектин і резистентний крохмаль, які сприяють травленню. Крім цього, банани – джерело цінних макро – і мікроелементів (міді, магнію, калію, заліза, цинку, фосфору), вітаміну С і вітамінів групи В.

У бананів відносно низький глікемічний індекс, і не містять жирів. Вони також низькокалорійні. Один банан – це всього лише 100 кал і високоенергетичний продукт. З обережністю рекомендується вживати банани людям з цукровим діабетом, так як вуглеводи, які містяться в них швидко надходять в кров.

Спаржа сприяє росту мікрофлори

Спаржа багата харчовими волокнами, включаючи і пребіотичні харчові компоненти, які сприяють зростанню корисної мікрофлори. Це низькокалорійний продукт, але містить практично всі відомі нам вітаміни та мінеральні речовини. При вживанні спаржі сеча набуває специфічного запаху, який надає їй сірчисте з’єднання меркаптан.

Природно, це далеко не повний список продуктів, що містять пробіотики і пребіотики у своєму складі. Всі вони цілком доступні, деякі з них можна купити в магазині, а інші приготувати або виростити самостійно. І хоча між вченими триває суперечка про лікувальному ефекті пробіотиків, їх благотворний вплив на організм людини ніхто не може заперечувати.

Джерело: HeadInsider