Дослідження підтвердило те, в чому і так не сумнівалися багато курців. Люди, котрі вирішили кинути палити мають підвищений ризик поправитися через ломки, в результаті якої вони накидаються на солодке.

Регулярні курці, які намагаються покінчити зі шкідливою звичкою, мають підвищену схильність до так званого втішного харчування, тобто поглинання великої кількості борошняних, солодких і жирних страв з метою підвищення настрою. А це може сприяти збільшенню у вазі, як показало дослідження вчених з Університету Міннесоти. Вони попросили 42 курця добу не доторкатися до сигарет, а потім запропонували їм на вибір піднос з різних закусок.

Читайте також:  Як зробити гречку максимально корисною, підказала дієтологиня

Учасники дослідження не знали його мети, тому їх вибір був несвідомим. Переваги в закусках у тих, хто не курив протягом одного дня, порівняли з вибором курців, які не відмовлялися від сигарет. Виявилося, що в першому випадку люди частіше вибирали закуски, що містять велику кількість солі і жирів.

В цілому, вони вживали на 30% більше калорій, в порівнянні з діючими курцями або тими, хто ніколи не курив. Експерти пояснюють це тим, що люди намагаються за допомогою калорійної їжі заглушити ту порожнечу, яка виникає у них за відсутності нікотину. Звичайно, це зовсім не поважна причина для того щоб не відмовлятися від куріння. Правильно підібраний режим і професійна допомога допоможуть жертвам нікотинової залежності позбутися від неї без істотних потрясінь для своєї талії, пише The Daily Mail.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News