Дослідження показало, що вживання смаженої їжі збільшує ризик серйозних захворювань серця і судин. Причому для цього достатньо вживати подібні страви навіть в невеликій кількості.

Спостереження продемонстрували, що люди, які отримували максимум смаженої їжі на тиждень, мали на 28% вищий ризик розвитку серцево-судинних захворювань. При цьому у них на 22% зростала небезпека ішемічної хвороби серця і на цілих 37% ризик смертельної серцевої недостатності. Такі результати дослідження, які публікує в понеділок журнал Heart.

За словами авторів цього метааналізу, кожне додаткове збільшення обсягу смаженої їжі на 114 грамів на тиждень підвищує ризик інфарктів та інсультів на 3%, інших захворювань серця на 2%, а ймовірність серцевої недостатності на 12%. Відзначимо, що в середній порції картоплі фрі, що подається в ресторанах фастфуд-мереж, цілих 117 г.

Читайте також:  Ця ознака деменції з'являється найраніше

При цьому вчені не виявили зв’язку між смаженою їжею і смертями від серцево-судинних захворювань, або з якої-небудь іншої причини, але це може бути пояснюватися невеликою кількістю людей, які взяли участь у ряді досліджень, що потрапили в метааналіз.

Коли їжа проходить через жарку, вона поглинає частину жиру з масла, через що в ній виростає загальна кількість калорій. Крім того, продаються в ресторанах і кафе смажені продукти часто містять трансжири, вироблені промисловим способом.

А при такій готуванні в рідкі рослинні олії додають водень, щоб зробити їх більш твердими. У харчовій промисловості активно використовуються трансжири, так як вони коштують недорого, служать довго і забезпечують продуктам харчування чудовий смак і текстуру, яку так люблять покупці.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News