Як розповів гастроентеролог Олексій Парамонов, не варто закушувати алкоголь фруктами, особливо мандаринами.

Спиртні напої та фрукти є, за словами лікаря, небезпечним поєднанням. Справа в тому, що організм спочатку переробляє фруктозу, що міститься у фруктах, і тільки потім алкоголь. Через це людина швидше п’яніє, зазначив лікар.

Уповільнити всмоктування алкоголю в кров допоможуть жирні страви, наприклад, м’ясо або «важкі» салати, заправлені майонезом (краще, звичайно, домашнім).

– Якщо стоїть завдання п’яніти повільніше, то закушувати потрібно чимось жирним, наприклад, олів’є, – зазначив Парамонов.

Як відзначають фахівці, гарні в даному випадку салати з авокадо і закуски з квашених і свіжих овочів, заправлені оливковою олією. Мононенасичені жири, яких багато в оливковій олії і авокадо, захищають печінку від впливу токсинів.

Читайте також:  Спорт, генетика та переоцінка калорій

Підійде холодець, кістковий бульйон і м’ясо, в якому багато сполучної тканини. Білки, особливо гліцин, покращують функцію детоксифікації печінки, а желатин захищає цілісність слизової оболонки шлунка.

Відзначимо, що на думку ряду вчених безпечної дози алкоголю не існує.

Раніше німецький гастроентеролог Томас Фрілінг розповів, що запалення кишечника, рак ободової і прямої кишки, цироз печінки можуть виникнути через певні продуктів. В першу чергу потрібно уникати простих і рафінованих цукрів, обмежити випічку з білого борошна. Від копченостей і ковбас краще взагалі відмовитися, оскільки вони визнані канцерогенними.