Одним із симптомів наближення діабету другого типу може бути хвороба ясен. Про це розповіли стоматологи.

Понад 1.5 млн жителів України страждають від діабету. Це довічний розлад, що приводить до стійкого збільшення рівня цукру в крові. Більшість жертв діабету першого типу народжуються з цим розладом, а другий тип може розвиватися в будь-який час життя. При другому типі діабету підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну, або клітини організму перестають на нього реагувати. Гормон інсулін виробляється підшлунковою залозою і відповідає за контроль кількості глюкози в крові. Поширеними симптомами діабету другого типу є стрибки апетиту, надмірна спрага, перепади настрою, оніміння ступні або біль. Але є й інші способи розпізнати діабет на ранній стадії. Зокрема, про нього можна здогадатися по хворобах ясен.

Читайте також:  Ці натуральні засоби допоможуть вам швидше заснути

Розвиток хвороб ясен може бути раннім симптомом підвищеного рівня цукру в крові. Діабетики частіше стикаються із захворюваннями періодонта. Через стрибки цукру ушкоджуються кровоносні судини, які доставляють кисень і поживні речовини до ясен. Неконтрольований рівень цукру в крові змушує збільшуватися обсяг глюкози в слині, що створює живильне середовище для бактерій. Обидва ці фактори збільшують ризик хвороб ясен.

Нагадуємо, що хвороби ясен є одними з найпоширеніших у світі. Вони зачіпають не тільки ясна, але і кістки, які підтримують зуби. Ці хвороби часто приводять до втрати зубів. Класичними ознаками хвороби є кровотечі ясен при чищенні зубів і прийомі їжі, набряки і почервоніння ясен, стійкий неприємний запах з рота і зменшення рівня ясен по відношенню до зубів. Хороша новина в тому, що ці хвороби добре лікуються, особливо на ранніх стадіях.

Читайте також:  Чотири причини, чому варто кожен день їсти горіхи

Джерело: МедікФорум