Крім спадковості, зрозуміло.

Існує маса людей, які не докладають ніяких видимих зусиль, щоб залишатися стрункими. Як їм це вдається?

Можна послатися на спадковість, але всі ми бачили, як залишаються стрункими на все життя діти повних батьків. І навпаки, як обзаводяться животиками і складочками люди, які до цього півжиття могли грати швабру без гриму.

Спадковість вторинна по відношенню до наших харчових звичок.

Дослідники з Cornell’s Food and Brand Lab провели онлайн-опитування, за результатами виділили 5 співпадаючих звичок у унікумів, які не товстіють.

ВОНИ СНІДАЮТЬ

96% опитаних “худих” повідомили, що снідають щодня. Інші дослідження підтверджують користь цієї звички: пропущений сніданок призводить до передання протягом дня.

ВОНИ ЗАЙМАЮТЬСЯ ФІТНЕСОМ

42% опитаних займаються різними фізичними вправами 5 і більше разів на тиждень. І питання не в самому навантаженні, а в його регулярності. Побічний ефект вправ в тому, що в організмі виробляється ендорфін, який істотно знижує відчуття голоду.

ВОНИ ЗВАЖУЮТЬСЯ

50% з групи розповіли, що вони стежать за своєю вагою кожен день. Це може бути палицею з двома кінцями – поки ви худнете, вам краще зважуватися не частіше одного разу на два тижні, щоб не заробити на цьому грунті невроз. Або відмовтеся від зважування, якщо ваша вага вас пригнічує, і слідуйте просто самопочуттю.

Коли ж ви досягли своєї ідеальної ваги, робіть це хоч кожен день. Це секундне заняття дозволяє підвищити самооцінку і рівень ендорфіну.

ВОНИ НЕ ОБМЕЖУЮТЬ СЕБЕ В ЇЖІ

Парадокс? Ні. 44% учасників дозволяють собі їсти стільки, скільки захочуть. І кожен раз.

Питання тільки в тому, щоб чесно зізнатися собі «я сита й більше не хочу» і відкласти навіть самий спокусливий шматок, який не лізе.

Так, вони їдять по почуттю голоду, кожен раз різні за розміром порції і ніколи не доїдають «щоб не пропало».

ВОНИ ЇДЯТЬ СВІДОМО

74% опитаних заявили, що не дотримуються ніякої спеціальної дієти. І 92% підтвердили, що кожен раз їдять усвідомлено. Що це означає?

Чесне питання собі: “я голодна, або мені просто нудно?”. Друге питання: “а що саме я хочу з’їсти?”.

Ці люди не їдять котлети, якщо хочуть морозива. Вони не їдять, коли не голодні. Вони не їдять за комп’ютером або телевізором. Вони дотримуються правила: «Коли я їм — я їм і їм». Тільки їжа і тільки насолода смаком. Так ви насичуєтеся швидше і якісніше.

І останнє: стрункі люди не роблять зі своєї стрункості культу. Це всього лише побічний ефект шанобливого ставлення до свого тіла і самопочуття.

За матеріалами huffingtonpost.com