У питущих людей змінюється структура і розмір мозку, що призводить до когнітивних порушень. Багато хто вважає, що їм це не загрожує, якщо не перевищувати певного рівня споживання алкоголю. Однак всього кілька кухлів пива або келихів вина в тиждень можуть завдавати аналогічної шкоди.

Аналіз даних більш ніж 36 000 дорослих, проведений командою з Пенсільванського університету, показав, що споживання алкоголю в легкій і помірній мірі пов’язане зі зменшенням загального обсягу мозку. Дослідження показало, що зв’язок сильніше при більш високому рівні споживання алкоголю.

Наприклад у 50-річних людей, які споживають один келих вина в день (дві порції алкоголю), відбуваються супутні зміни в головному мозку, еквівалентні дворічному старінню. Перехід від двох до трьох порцій алкоголю в тому ж віці аналогічний старінню на три з половиною роки. Команда повідомила про свої висновки в журналі Nature Communications.

Читайте також:  Нефролог назвав 3 прості звички для захисту нирок

«Ці результати суперечать науковим та урядовим рекомендаціям щодо безпечних обмежень вживання алкоголю”, – підкреслює Генрі Кранцлер, автор, відповідальний за кореспонденцію, професор психіатрії.