Японія відома великою кількістю довгожителів. Геронтолог Хідетоші Ендо поділився секретами представників своєї країни, які слід перейняти, щоб зберегти молодість і здоров’я.

Здорове харчування

“Традиційна японська їжа частково нагадує середземноморську дієту, яка вважається найздоровішою в світі”, – повідомив японський геронтолог. За його словами, в пріоритеті у місцевих довгожителів рослинна їжа – овочі і фрукти щодня. Риба і морепродукти-теж. Масло в основному використовується рослинне. Тваринний білок (наприклад яйця) – до чотирьох порцій на тиждень. М’яса японці їдять не надто багато: за словами Ендо, курка більш звична, при цьому червоне м’ясо, наприклад знаменита мармурова яловичина, скоріше для святкового столу.

Читайте також:  Звичку відсипатися у вихідні дні назвали шкідливою для одного з органів

Фахівець зазначає, що тваринні жири японці практично не їдять. Однак на острові Окінава, відомому тим, що там багато довгожителів, одне з популярних місцевих страв – розварена свинина з кістками і шкірою. Японці вважають, що колаген, якого в подібному блюді з надлишком, дозволяє зберегти здоров’я суглобів і молодість шкіри.

Ще один улюблений японцями продукт-це водорості. Крім того, жителі Японії часто вживають продукти з сої, перш за все соєвий сир тофу і пасту місо.

Рух-життя

Цьому японці приділяють багато уваги і сил. “У Японії мода на ходьбу”, – підкреслив доктор Ендо. У пошані також Ранкові розминки. Старше ж покоління віддає перевагу особливій гімнастиці, яка допомагає зберегти гнучкість і поставу. “Це важливо і для підтримки загального здоров’я, і для профілактики падінь і травм”, – упевнений японський геронтолог.

Читайте також:  Що врятує вашу шкіру від зморшок

Соціальна активність

Зберегти пам’ять, а також здатність ясно мислити до похилого віку вдається більшості японців, хоча хвороба Альцгеймера нерідко настає і тут, як і в усьому світі. За словами експертів, головним “ударом” по Альцгеймера є боротьба за здоров’я судин мозку. “Все, що корисно в цілому, що запобігає розвитку діабету і гіпертонії, – зазначає Ендо, – все це одночасно є і профілактикою старечого недоумства”. Крім здорового харчування, боротьби зі стресами, фізичної активності в Японії називають важливим зберігати соціальну активність, а також соціальні зв’язки (наприклад різноманітні клуби за інтересами).