Японія відома великою кількістю довгожителів. Геронтолог Хідетоші Ендо поділився секретами представників своєї країни, які слід перейняти, щоб зберегти молодість і здоров’я.

Здорове харчування

“Традиційна японська їжа частково нагадує середземноморську дієту, яка вважається найздоровішою в світі”, – повідомив японський геронтолог. За його словами, в пріоритеті у місцевих довгожителів рослинна їжа – овочі і фрукти щодня. Риба і морепродукти-теж. Масло в основному використовується рослинне. Тваринний білок (наприклад яйця) – до чотирьох порцій на тиждень. М’яса японці їдять не надто багато: за словами Ендо, курка більш звична, при цьому червоне м’ясо, наприклад знаменита мармурова яловичина, скоріше для святкового столу.

Читайте також:  Чебрець очистить шкіру, допоможе вилікувати горло та замінить сіль на кухні

Фахівець зазначає, що тваринні жири японці практично не їдять. Однак на острові Окінава, відомому тим, що там багато довгожителів, одне з популярних місцевих страв – розварена свинина з кістками і шкірою. Японці вважають, що колаген, якого в подібному блюді з надлишком, дозволяє зберегти здоров’я суглобів і молодість шкіри.

Ще один улюблений японцями продукт-це водорості. Крім того, жителі Японії часто вживають продукти з сої, перш за все соєвий сир тофу і пасту місо.

Рух-життя

Цьому японці приділяють багато уваги і сил. “У Японії мода на ходьбу”, – підкреслив доктор Ендо. У пошані також Ранкові розминки. Старше ж покоління віддає перевагу особливій гімнастиці, яка допомагає зберегти гнучкість і поставу. “Це важливо і для підтримки загального здоров’я, і для профілактики падінь і травм”, – упевнений японський геронтолог.

Читайте також:  Посмикування ока може бути однією з ранніх ознак хвороби мозку

Соціальна активність

Зберегти пам’ять, а також здатність ясно мислити до похилого віку вдається більшості японців, хоча хвороба Альцгеймера нерідко настає і тут, як і в усьому світі. За словами експертів, головним “ударом” по Альцгеймера є боротьба за здоров’я судин мозку. “Все, що корисно в цілому, що запобігає розвитку діабету і гіпертонії, – зазначає Ендо, – все це одночасно є і профілактикою старечого недоумства”. Крім здорового харчування, боротьби зі стресами, фізичної активності в Японії називають важливим зберігати соціальну активність, а також соціальні зв’язки (наприклад різноманітні клуби за інтересами).