За словами американського дієтолога і глави Good Housekeeping Institute Жаклін Лондон, сир забезпечує організм масою поживних речовин, а також дає ключові мінерали, необхідні для загального стану здоров’я. Фахівчиня радить звернути увагу на шість найбільш корисних видів сиру в харчуванні людини.

Моцарелла. Цей сир містить менше солі, ніж більш тверді, витримані сири. При цьому моцарелла служить відмінним джерелом кальцію, мінералу для нарощування кісток, і забезпечує до 8 грамів білка на порцію в 30 грамів.

Швейцарський сир. Цей сир містить більше вітаміну В12, ніж більшість інших сирів, що має вирішальне значення для загального функціонування клітин, м’язів і нервів. Крім того, 100 грамів швейцарського сиру дають майже 20% денної норми кальцію.

Пармезан. Пармезан насичений поживними речовинами, особливо кальцієм і фосфором, які важливі для здоров’я кісток. Крім того, більш твердий сир, такий як пармезан, має тенденцію до зниження вмісту жиру. Витримка пармезану також значно знижує вміст лактози в сирі; що робить його хорошим варіантом для тих, хто страждає від симптомів шлунково-кишкового тракту, пов’язаних з непереносимістю молока.

Кисломолочний сир. Цей вид сирів відрізняється більш високим вмістом білка, ніж в інші. У той же час у нього досить невисока калорійність (мабуть, найнижча серед всіх сирів). Кисломолочний сир також містить селен, який є ключовим антиоксидантом, який допомагає знизити ризик хронічного запалення і зміцнити імунітет.

Сир Рікотта. Італійський сир, приготований з коров’ячого, козячого, овечого або буйволиного молока, містить в основному сироватковий білок, в якому сконцентровані всі незамінні амінокислоти. Сироватковий білок часто сприяє зростанню м’язів і може допомогти в регулюванні ваги, а також в підтримці здоров’я серця.

Козячий сир. Деяким людям легше перетравлювати козячий сир, ніж сир з коров’ячого молока. У ньому природно низький вміст лактози і казеїну А2, що з меншою ймовірністю може викликати дискомфорт в шлунково-кишковому тракті. У козячому сирі міститься особливо велика кількість антибактеріальних складів під назвою Lactobacillus paracasei, Lb. plantarum і Lactococcus lactis. Ці мікроорганізми виробляють протимікробні білкові сполуки, відомі як бактеріоцини – дуже активні речовини, що діють проти небезпечних для людського організму патогенів.