Частіше їсти авокадо. Сьогодні ми розповімо, чому це має стати одним з Ваших пріоритетів. Ці фрукти мають ніжний смак і м’яку текстуру, а також містять жирні кислоти, в яких практично відсутній холестерин.

Авокадо — особливий фрукт, який має декілька різновидів. Кожна з них здатна надати цікаві смакові нотки стравам. Авокадо володіють приємною текстурою, припадають до смаку практично кожному з нас. Ці фрукти смачні і поживні.

Найцікавіше, що в авокадо міститься менше калорій, ніж може здатися на перший погляд. Велика частина містяться в них жирів являє собою корисні субстанції, наприклад, фітостероли. Вам хотілося б почути більше переконливих аргументів на користь того, щоб частіше їсти авокадо?

Тоді залишайтеся з нами. Саме про це піде мова в нашій сьогоднішній статті.

1. Нормалізує травлення

Розчинна і нерозчинна клітковина, яка міститься в авокадо благотворно впливає на здоров’я травної системи.

Ці два типи клітковини дуже важливі для правильного травлення. Завдяки їм наше тіло легше очищається від усього того, що йому не потрібно. Це дозволяє вберегти себе від таких проблем, як діарея та запор.

Завдяки регулярному вживанню авокадо їжа легше проходить через кишечник. Також ці фрукти стимулюють виділення шлункових та інших травних соків, завдяки чому нашому організму вдається швидше і ефективніше всмоктувати поживні мікроелементи, які містяться в їжі.

2. Піклується про здоров’я порожнини рота

Вживання авокадо допоможе уникати галітозу, викликаного порушеннями травлення і проблемами зі шлунком.

Якщо Вас турбує неприємний запах з рота і Ви вважаєте, що він пов’язаний з неправильним харчуванням, спробуйте щодня з’їдати по половинці авокадо. У випадку, якщо саме це було Вашою проблемою, вона швидко зникне сама по собі.

Авокадо містить флавоноїди і антиоксиданти, а також володіє антибактеріальними властивостями. Це теж сприяє зниженню кількості бактерій в порожнині рота.

Більше того, необхідно пам’ятати про те, що якщо Ви будете частіше їсти авокадо, це стане хорошою профілактикою раку ротової порожнини.

3. Покращує стан шкіри і волосся

Авокадо є багатим джерелом різних поживних мікроелементів, які допомагають нам уважно піклуватися про здоров’я шкіри.

Вони здатні повернути здоров’я сухій, шорсткій і пошкодженій шкірі. Саме тому на ринку можна зустріти велику кількість косметичних засобів, розроблених на базі авокадо.

Завдяки регулярному вживанню авокадо організм отримає велику кількість вітамінів, бета-каротину і лікопіну, завдяки чому не доведеться витрачати гроші на ці косметичні засоби.

Нарешті, час від часу можете готувати поживну маску з авокадо. Хоча в цьому немає необхідності, якщо Ви часто їжте ці фрукти.

4. Піклується про здоров’я очей

Каротиноїди, які містяться в авокадо захищають наші очі від катаракти та інших очних захворювань, які пов’язані з віковими та дегенеративними змінами сітківки.

Справа в тому, що подібні захворювання найчастіше пов’язані з негативним впливом вільних радикалів, які накопичуються в тканинах очей.

Каротиноїди є прекрасними антиоксидантами, які нейтралізують вільні радикали.

5. Намагайся частіше є авокадо, це зміцнює серце

Авокадо містить бета-ситостерол — з’єднання, яке дозволяє підтримувати в нормі рівень холестерину в крові. Це означає, що авокадо захищає наше серце від аритмії і артеріосклерозу.

Крім цього ці фрукти являються багатими джерелами калію, який стимулює розширення судин, рятуючи наші вени і артерії від небажаної напруги.

Авокадо відіграє важливу роль у профілактиці таких захворювань і розладів, як:

  • Гіпертонія
  • Утворенню тромбів
  • Серцевий напад
  • Інфаркт
6. Допомагає впорається з дефіцитом вітаміну К

Дефіцит цього вітаміну зустрічається досить рідко. Найчастіше з ним стикаються жінки в період вагітності і пологів.

Коли людині не вистачає вітаміну К, вона має більш високий ризик утворення тромбів, що представляє серйозну небезпеку під час вагітності. Також це може бути небезпечно для людей, які страждають анемією.

Регулярне вживання авокадо дозволяє впоратися з дефіцитом цього вітаміну і підтримувати стабільним баланс цього мікроелемента. Так, авокадо містить близько 40% необхідної кількості вітаміну К.

7. Допомагає при лікуванні артриту

Не варто недооцінювати і протизапальні властивості авокадо. Вони обумовлені вмістом в цих фруктах флавоноїдів, каротиноїдів, фітостеролів і жирних кислот омега-3.

Авокадо допомагає заспокоїти біль і запальні процеси в суглобах і м’язах. Для цього знадобиться щодня з’їдати по одному авокадо середнього розміру.

Якщо Вам не хочеться їсти авокадо цілком, розділіть його на кілька шматочків і використовуйте при приготуванні різних страв.

8. Зміцнює здоров’я кісток

Каротиноїди, які містяться в авокадо благотворно впливають на здоров’я хрящів, оберігаючи останні від появи різних дефектів. Саме патології хрящів є одним із симптомів остеоартриту.

Якщо частіше їсит авокадо, це знижує ризик розвитку цього захворювання.

З іншого боку, авокадо містить велику кількість мінералів (цинк, фосфор, мідь, кальцій, селен), які зміцнюють наші кістки і знижують ризик розвитку остеопорозу, збільшуючи мінеральну щільність кісток.

9. Покращує засвоєння поживних речовин

Поживні мікроелементи, які містяться у фруктах і овочах краще засвоюються нашим організмом, коли ми додаємо до них шматочок авокадо. Таке поєднання дозволяє в 3-5 разів підвищити засвоєння каротиноїдів.

Ця інформація здасться Вам потрібною, якщо Ви їсте фрукти, які рекомендується вживати для боротьби з вільними радикалами.

Не забувайте частіше додавати авокадо в свої салати та коктейлі, щоб Ваше харчування стало ще кориснішим.