40 років – чудовий вік, коли нарешті можна знайти час на захоплення і, звичайно ж, догляд за собою. До того ж у цей період жіночий організм вимагає до себе дуже трепетного ставлення через неминуче уповільнення обміну речовин. Існує кілька простих правил, які допоможуть відстрочити старіння.

Пийте молоко

Багато жінок з настороженістю ставляться до молока, помилково вважаючи, що воно робить шкіру в’ялою. Однак після 40 років регулярне, а головне, помірне вживання цього продукту піде лише на користь. Справа в тому, що молоко є джерелом високоякісного білка, а білки молока, сироваткові та казеїн, сприяють зростанню та відновленню м’язів. Крім того, регулярне вживання молока допомагає збільшити м’язову силу суттєвіше, ніж вживання спортивних напоїв. До того ж воно містить значну кількість кальцію.

Скоротіть перекушування

Якщо ви звикли чимось підкріплюватись протягом дня, то після 40 краще назавжди поховати цю звичку. Часті перекушування не тільки загрожують набором зайвої ваги, але і можуть призвести до цукрового діабету. Тому забудьте про перерви на каву з печінкою або цукеркою. Відмовитись варто і від поглинання їжі за переглядом телевізора. Фахівці радять навчитися повільно та ретельно пережовувати їжу, а також отримувати насолоду від кожного шматочка. Цей простий метод дозволить не переїдати.

Додати пробіотики

Запальні процеси в кишечнику не лише приносять дискомфорт, а й негативно впливають на стан шкіри. Вирішити цю проблему допомагають продукти, багаті на пробіотиків. Дієтологи радять жінкам після 40 років включити до свого меню меню натуральний йогурт. Можна також приймати пробіотики у таблетках. У дослідженні знаменитого німецького мікробіолога Джулії Ендерс говориться, що діючи згідно з імунними клітинами, бактерії подають організму важливі сигнали: скільки потрібно виділити захисного субстрату – дефензинів, як реагувати на різні мікроби тощо. До того ж пробіотики усувають здуття живота, кольки та позитивно впливають на засвоєння вітамінів.

Перейдіть на середземноморську дієту

Цей режим харчування найбільше люблять мешканки південних регіонів. Зовсім необов’язково чітко дотримуватися певного меню: достатньо лише замінити червоне м’ясо на м’ясо птиці або рибу, соняшникову олію на оливкову, а також частіше їсти овочі та фрукти з високим вмістом поліфенолів, бобові, горіхи та насіння. Раніше дослідники з’ясували, що середземноморська дієта здатна вплинути на людей з поганим психічним здоров’ям, допомагаючи їх кишечнику виділяти серотонін – хімічна речовина, яка дає нам можливість почуватися щасливими. Як зазначають вчені, близько 90% серотоніну виробляється саме у кишечнику.

Не відмовляйтеся від кави повністю

Всім відомо, що кофеїн у великих кількостях шкідливий для організму, але одна чашка кави, що бадьорить, в день після 40 років піде виключно на користь. Кофеїн у помірній кількості знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера та підвищує рівень фізичної працездатності. Деякі спортивні тренери навіть рекомендують випивати каву незадовго до тренування. Але пити цей напій треба без молока та цукру.