Скупчення вісцерального жиру на животі вкрай небезпечне, і щоб його прибрати, доведеться скорегувати раціон. Медики констатують, що існують продукти, які потрібно виключити з нього, щоб позбутися від жирових відкладень.

Вісцеральний жир зберігається під поверхнею, поблизу життєво важливих органів, таких як печінка і кишечник. Характерна прикмета такого жироотложения – широка талія, фігура. Накопичуючись, жир на животі створює реальну загрозу для нормального функціонування внутрішніх органів і здоров’я в цілому. Добре відомо, наприклад, що подібний тип жирових запасів пов’язаний з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.

Згідно з дослідженням, опублікованим в американському журналі клінічного харчування, певний раціон харчування може стати найдієвішим методом прибрати вісцеральний жир на животі. Його автори радять виключити з нього очищене рафіноване зерно, оскільки продукти на його основі збільшують масу небезпечного типу жироотложения. Йдеться про білому хлібі, білому рисі і продуктах з білого борошна (макарони, здоба, випічка).

Сьогодні часто можна почути, що для боротьби з вісцеральним жиром корисні продукти з цільного зерна. Фахівці клініки Мейо відзначають: деякі дослідження дійсно показують, що люди, які споживають його, мають менше жиру на животі. Але корисним експерти вважають саме зерно, до цільнозернових продуктів вони ставляться скептично.

“Багато продуктів, які вважаються цільнозерновими – – наприклад, хліб-містять багато вуглеводів. Їх теж краще виключити, якщо ви хочете зменшити запаси жиру”, – наводиться їхня думка у виданні Express.

За словами медиків, найбільш дієвою зброєю проти вісцерального жиру є низьковуглеводний раціон харчування. Його ефект підвищується, якщо присутня регулярна фізична активність середньої інтенсивності. Гарвардська медична школа рекомендує від 30 до 60 хвилин кардіо-тренувань на день, таких як швидка ходьба, плавання, біг або аеробіка.