Стоматолог назвала жирну рибу, м’ясо та зелень продуктами, які допоможуть зберегти здоров’я зубів. Практикуючий стоматолог-пародонтолог Єґана Маруфіді розповіла, які продукти допоможуть зберегти здоров’я зубів.

Лікар порекомендувала вживати сир, оскільки серед молочних продуктів у ньому найбільша кількість кальцію, необхідного для міцних зубів. Причому сир потрібно їсти перед кислою їжею: утворюється поживна плівка, що захищає емаль. Також кальцій міститься в кунжуті, а в жовтку – вітамін D, необхідний для засвоєння цього мінералу.

Маруфіді розповіла про користь для зубів морепродуктів – вони мають бути в раціоні. Це скумбрія, тріска, мінтай, лосось: у цих сортах риби високий рівень фтору – важливий елемент для здоров’я зубів. Потрібно, щоб у організм надходив фосфор, високий рівень якого у жирних сортах м’яса та риби. До того ж у жирних сортах м’яса та риби містяться необхідні організму жирні кислоти Омега-3, які знижують рівень запальних та руйнівних процесів, роблячи ясна міцнішими.

Необхідно також регулярно вживати зелень, що містить вітаміни D і С. Крім того, вітамін С – антиоксидант, що зміцнює судини та зменшує запалення. Ця речовина сприяє виробленню колагену, що запобігає хворобі пародонту. Листові продукти допомагають ретельно очищати зуби та ясна.

За словами стоматолога, селера, огірки та морква особливо корисні для зубів дітей, тому що сприяють формуванню прикусу. До того ж, вони багаті на вітаміни А і D, стимулюють утворення слини і покращують омивність поверхні зубів. А горіхи, хлібні вироби з борошна грубого помелу, соя сприяють фізіологічній очищуваності зубів.