Журнал Stroke опублікував нові рекомендації про збереження здоров’я мозку і захисту від деменції, дотримання яких грає роль надійної профілактики не тільки стосовно когнітивного здоров’я, але і організму в цілому. Ці установки сформульовані вченими з Американської асоціації серця та Американської асоціації інсульту.

«Дотримуючись семи простих правил, можна запобігти не тільки виникнення інфаркту або інсульту, але і розвиток когнітивних розладів», – таку думку озвучив голова консультативної групи доктор Філіп Горелік.

Перш ніж скласти перелік рекомендацій, вчені з США здійснили метааналіз 182 наукових досліджень, присвячених проблемі когнітивних розладів. Фахівці ставили собі за мету визначити ті чинники здоров’я мозку, які б піддавалися людському контролю. У результаті були виявлені сім з них, дотримання яких було пов’язано з перевагами і поведінкою людей, а не з неконтрольованими обставинами. Три фактори з цих семи вчені назвали «ідеальними факторами здоров’я».

Читайте також:  Якщо постійно їсти ці продукти, у вас можуть закупоритися артерії

Список вимог, дотримання яких, за словами наукових експертів, забезпечує тривале збереження когнітивного та загального здоров’я, виглядає наступним чином:

– відсутність в житті людини нікотину;
– фізична активність;
– індекс маси тіла менше 25 кг/м;
– різноманітне збалансоване харчування;
– показники артеріального тиску 120/80 мм. рт. ст.;
– рівень холестерину нижче 200 мг/дл;
– рівень глюкози в крові натще нижче 100 мг/дл.

Вчені відзначили, що починати спосіб життя згідно з цими рекомендаціями дорослим людям слід якомога раніше.

Джерело: MedikForum