Портал MedicalXpress опитав фахівців і склав список із п’яти порад, які можуть призвести до більш щасливого життя.

Рухайтесь

Думка про фізичні вправи не завжди викликає у людей позитивну реакцію. Проте дослідження показують, що люди, які більше рухаються, почуваються щасливішими і живуть довше. У цьому може допомогти звичайна ходьба.

При фізичних вправах мозок виробляє дофамін, серотонін, ендорфіни та ендоканабіноїди, які знімають стрес, покращують настрій та допомагають краще спати. Заняття у групі також можуть допомогти встановити соціальні зв’язки та підвищити мотивацію до більшого руху.

Фахівці рекомендують дорослим людям приділяти 150 хвилин аеробної фізичної активності помірної інтенсивності або щонайменше 75 хвилин активної діяльності на тиждень.

Живіть свідомо

Експерти вважають, що усвідомленість допомагає позбавлятися стресу, пов’язаного з минулими чи майбутніми подіями. Іноді важливо побути зараз, відкинувши зайві роздуми. Деяким у цьому може допомогти медитація, але провітрити голову можна за допомогою недовгої прогулянки.

Організуйте простір для щастя

Дослідження показують, що довкілля є важливим фактором для здоров’я. Тому важливо займатися простором навколо себе: викинути непотрібний мотлох, прибратися на робочому місці.

До цього поняття також входить створення особистих кордонів, щоб убезпечити свій будинок чи робоче середовище від токсичних людей.

У ширшому сенсі це може означати участь у прийнятті рішень органами місцевого самоврядування. Фахівці радять брати участь у житті суспільства: треба добре обміркувати, за кого проголосувати на виборах, писати листи владі та відвідувати збори.

Залишайтеся вдячними

Експерти закликають не зосереджуватися на тому, чого у вас немає, а сфокусуватися на наявному. Можна скласти список того, за що можна бути вдячним щодня, або написати лист подяки важливій людині і прочитати його їй – це буде важливо і для автора, і для адресата.

Їжте більше овочів та фруктів

Важливо стежити харчування. Дослідження показують, що люди, які їдять від трьох порцій фруктів овочів на день, почуваються щасливішими за тих, хто цим нехтує. Легке перекушування яблуком або морквою відмінно позначиться на здоров’ї та самопочутті.