Цистит відносять до категорії “жіночих” проблем, бо саме прекрасна половина людства частіше стикається з ним — близько 60% жінок хоч раз відчули його на собі.

Чоловіки чують діагноз “цистит” у 8 разів рідше. Та так звана рідкість хвороби не означає, що кожен з вас убезпечений від неї.

Хвороба здебільшого має бактеріальну природу, хоча є багато байок, що його провокує виключно перемерзання. Це лише супутній фактор, що знижує імунітет та надає шкідливим мікроорганізмам фору розмножуватися. 

Звичайно, немає потреби перемерзати взимку: наприклад ось на сайті Sport Hunter можна знайти якісну термобілизну та забути про зимовий холод. 

“Плюс термобілизни у тому, що немає значення, рухаєтеся ви чи ні — вона підтримуватиме комфортну для тіла температуру, забезпечуючи хорошу терморегуляцію”, — додали експерти магазину.

Та усе ж нумо розглядати, як чоловікові розпізнати цистит, що з цим робити та як покращити стан.

Симптоматика

Якщо колись чули розповіді від жінки, які вона мала симптоми циститу, майже те саме чекає й на вас. Хоча є відмінність у фізіології, симптоми однакові:

  • постійне бажання сходити “по-маленькому”;
  • печіння під час сечовипускання;
  • труднощі з сечовиділенням.

Коли випадок запущений, до сечі потрапляє кров, рідина стає мутною. На тлі цього чоловікове зле, підвищується температура тіла та з’являються ознаки сильної втоми. Цей стан є сполохом, щоб кликати на медичну допомогу. Адже інфекція прогресує.

Чому чоловіки хворіють на цистит

Цистит

Є багато його збудників. По-перше, бактерії, що провокують запалення. Саме для таких бактерій чудовою середою є, коли організм знаходиться у стадії гіпотермії, бо у холоді вони швидко розмножуються. Тобто, фактично не перемерзання стає причиною циститу, а розвиток від нього бактеріальної інфекції.

По-друге, цистит може виникнути через використання неякісних засобів гігієни. З’являється алергія, а згодом запалення. Також цистит стає супутнім захворюванням, коли чоловік приймає певні ліки. Через те, що більшість “важких” ліків виводяться з організму з сечею, залишки хімічних речовин у ній можуть спровокувати запалення сечового міхура.

Як розпізнати цистит

Діагностувати та виявити цистит може тільки лікар. Є 3 способи це зробити:

  • аналіз сечі;
  • цистоскопія з введенням до уретри цистоскопу;
  • УЗД на випадок, коли є всі симптоми, але лікар не бачить жодних проявів цього захворювання. УЗД покаже, чи є запалення всередині.

Які особливості лікування чоловічого циститу

Самолікування тут недоречне. Як бачимо, інфекція може прогресувати та давати високу температуру, тому дотримуйтесь рекомендацій лікаря у лікуванні. Скоріше за все, лікування буде антибіотичним з порадою частіше мочитися та переглянути мийні засоби у душі. 

Звичайно, не можна нехтувати рекомендацією одягатися тепліше, коли на вулиці прохолодно. 

Як відмічають представники магазину Sport Hunter: “Термобілизна зберігає тепло тіла, створює комфортну температуру для людини, що її носить. І це один із способів запобігти циститові”.

*На правах реклами