Ополіскувачі допоможуть при цілому ряді захворювань порожнини рота. Але використовуючи ополіскувачі для рота, необхідно знати і застосовувати техніку безпеки.

Гігієна порожнини рота – це ціле мистецтво. Але нам всім необхідно його освоювати, щоб зберегти здоров’я зубів. Про те, що необхідно чистити зуби двічі на добу знають усі. Але останнім часом все більше говорять про застосування ополіскувачів для рота, які можуть виконувати як гігієнічну, так і лікувальну функцію. Що насправді являють собою ополіскувачі? І чи існує техніка безпеки для застосування ополіскувачів для рота? Давайте розбиратися.

Ополіскувачі для рота, навіщо вони потрібні?

Ополіскувачі для рота представляють собою спеціальні розчини, до складу яких входять особливі активні компоненти, які певним чином впливають на ротову порожнину. Ополіскувачі можуть бути гігієнічними і лікувальними. Вони можуть продаватися готовими до вживання або вимагати додаткового розведення водою.

Гігієнічні ополіскувачі для рота

За допомогою гігієнічних ополіскувачів можна виполоскати з ротової порожнини залишки їжі і трохи зменшити кількість бактерій в ротовій порожнині. До того ж в таких ополіскувачів зазвичай є м’ята або ментол, які надають свіжість подиху. З їх допомогою можна замаскувати неприємний запах з рота, але позбавити вас від нього надовго гігієнічні ополіскувачі не зможуть, так як вони не впливають на причину, яка провокує появу цього неприємного запаху. Якщо ж вам потрібний не тільки профілактичний вплив, а лікувальний ефект, потрібно скористатися лікувальними ополіскувачами.

Читайте також:  Чи потрібно видаляти зуби мудрості без причин?
Лікувальні ополіскувачі для рота

Лікувальні ополіскувачі створені для того, щоб з їх допомогою боротися з хворобами ротової порожнини і прибирати чинники, які їх провокують.

Протикаріозні ополіскувачі сприяють зміцненню емалі зубів і перешкоджають утворенню каріозних порожнин. В них зазвичай містяться сполуки фтору і кальцію.

Протизапальні та антибактеріальні ополіскувачі потрібні для боротьби із запаленнями ясен. Активні речовини, які входять до складу таких ополіскувачів, уповільнюють розмноження стафілококів і стрептококів, покращують кровообіг ясен.

Є також ополіскувачі, призначені для боротьби з зубним каменем. До їх складу зазвичай входить цитрат кальцію.

Лікувальні ополіскувачі для рота використовують при наявності таких захворювань як гінгівіт, стоматит, пародонтит.

Якщо у вас є перераховані вище проблеми або схильність до них, значить, ополіскувачі для порожнини рота можуть допомогти вам з ними впоратися. Але в деяких випадках застосування ополіскувачів може замість користі принести шкоду.

Читайте також:  Правила видалення зубного каменю в домашніх умовах
Чому ополіскувачі можуть нашкодити?

Якщо ви зібралися скористатися лікарсько-профілактичним ополіскувачем для рота, будьте уважні. Адже до його складу входять активні речовини, які при неправильному застосуванні замість користі можуть нашкодити.

Ополіскувачі для порожнини рота можуть бути небезпечні, якщо неправильно вибраний ополіскувач або ви порушуєте правила його використання. Деякі активні речовини зі складу розчину можуть пригнічувати нормальну мікрофлору ротової порожнини. Компоненти ополіскувача можуть викликати у вас алергічну реакцію.

В деяких споліскування міститься метиловий спирт або перекис водню. Це досить агресивні речовини, які не призначені для потрапляння в шлунок. Але при полосканні рота ми можемо випадково проковтнути трохи такого агресивного розчину. При попаданні всередину метилового спирту можливі розлади шлунково-кишкового тракту. Можуть з’явитися нудота, блювота і навіть діарея. Якщо ж ви ковтнули ополіскувач з перекисом водню – він може викликати опік глотки.

Читайте також:  Как выбирать стоматологические автоклавы?
Техніка безпеки

Щоб використання ополіскувача для порожнини рота принесло користь, а не шкоду, потрібно знати і застосовувати правила його використання. Техніка безпеки застосування ополіскувачів для рота досить проста:

  • Проконсультуйтеся зі своїм стоматологом і визначте, який саме ополіскувач вам потрібен.
  • Прочитайте анотацію. Зверніть увагу на частоту застосування розчину і не використовуйте його занадто часто.
  • Для одноразового використання застосовуйте то кількість розчину, яку вказано в інструкції, а не більше.
  • Подивіться, чи немає в складі розчину речовин, які викликають у вас алергію.
  • Купуйте ополіскувач в аптеці, це зменшить ймовірність покупки підробки.
  • Намагайтеся вибрати ополіскувач без метилового спирту і перекису водню. Якщо ж вам потрібен саме такий «агресивний» розчин, постарайтеся не ковтати його.
  • При попаданні ополаскивателя в шлунок і появі неприємних симптомів, звертайтеся до лікаря.

Не забувайте про техніку безпеки, коли будете користуватися обполіскувачами для рота. Тільки тоді їх застосування дійсно принесе вам користь!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ЗУБАХ І ЯСНАХ: ЯК ВРЯТУВАТИ ЗУБИ

ПАРОДОНТИТ: ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, НАСЛІДКИ

ПУЛЬПІТ: СИМПТОМИ, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ