Якщо через 15 хвилин після пробудження від сну відчувається погане самопочуття, це може бути ознакою прихованих порушень організму.

Експерт сомнолог Олена Царьова розповіла в інтерв’ю, що важкий підйом вранці і погане самопочуття після сну говорять про наявні порушення здоров’я. Йдеться про ситуацію, коли людині важко піднятися з ліжка, і він відчуває себе втомленим, розбитим, незважаючи на достатній за часом відпочинок.

“Важкий підйом вранці може свідчити про порушення в організмі. І перше з них – апное” – зауважила Царьова.

Медикиня пояснила, що даний стан проявляється гучним хропінням. З його розвитком пов’язаний ризик гіпоксії-кисневого голодування. З цієї причини людина з апное відчуває вранці погане самопочуття – як правило, при цьому болить голова.

Ще одне порушення, що пояснює поганий стан після нічного сну – – це синдром неспокійних ніг. Їх неконтрольоване ворушіння подає стимулюючі сигнали в мозок, позбавляючи його потрібного розслаблення. Царьова пояснила, що в цьому випадку “вранці можуть проявлятися тягнуть болі, судоми, скутість в ногах”.

Спеціалістка додала, що говорити про погане самопочуття після сну можна, якщо воно турбує людину через 15 хвилин після пробудження. Протягом цього часу для організму природно відчувати деяку загальмованість. Якщо проблема все ж є, необхідно звернутися до лікаря і з’ясувати причину.