В ході незліченних наукових досліджень фахівці з’ясували, що найкраще їсти вранці, щоб уникнути нездорових перекусів протягом дня і захистити своє серце. Лікарі підкреслюють, що сніданок є найважливішим прийомом їжі, саме тому першорядне значення мають «звичні» продукти.

Ключовим моментом сніданку лікарі називають баланс білків, жирів і вуглеводів. Дієтологиня Ребекка Трейлен розповіла, з яких продуктів варто почати свій ранок.

В першу чергу, варто звернути увагу на яйця. Це не тільки один з найздоровіших продуктів на планеті, він також підсилює відчуття ситості і регулює рівень цукру в крові, за рахунок великої кількості білка, пише Netdoctor.

“Білок важливий для нарощування і відновлення м’язової тканини. Він також бере участь в основних функціях нашого організму. Крім того, яйця – хороше джерело вітаміну D, який необхідний для підтримки здоров’я кісток, зубів і м’язів”, – пояснила експертка.

Ще одним важливим продуктом є овес. Він багатий різними поживними речовинами, в числі яких марганець, фосфор, вітаміну B1, залізо і цинк. Крім цього, він містить більше рослинного білка і клітковини, ніж інші злаки. “Овес є джерелом бета-глюканів, який допомагає знизити рівень холестерину, підтримує вашу імунну систему, сприяють зростанню “хороших” кишкових бактерій і підсилюють відчуття ситості”, – зазначила Трейлен.

Іншим відмінним вибором для сніданку є горіхи, які можна додати до каші, йогурту або сиру. У той же час горіхове масло відмінно підійде для цільнозернових тостів. “Горіхи мають ряд корисних властивостей, в числі яких зниження холестерину, регуляція кров’яного тиску і контроль ваги. Все це пов’язано з тим, що вони є хорошим джерелом корисних жирів, клітковини, а також ряду важливих поживних речовин і антиоксидантів”, – підкреслила дієтологиня. Крім того, в список потрапили банани, авокадо, кавун, грейпфрут, зелень, ягоди і насіння льону.