Дослідження показують, що одними з кращих для зменшення жиру на животі є продукти, багаті розчинною клітковиною.

Згідно з даними, опублікованими журналом Obesity, збільшення в раціоні частки продуктів з розчинною клітковиною-це один з перевірених способів зменшити жирові відкладення на животі. Наприклад, щоб отримати 10 грамів розчинної клітковини, можна з’їсти два невеликих яблука, одну чашку зеленого горошку або півсклянки квасолі. Також її містять овес, вівсяні висівки, рисові висівки, ячмінь, цитрусові фрукти, полуниця, картопля.

Наукові фахівці пояснюють, що клітковина ділиться на два типи: нерозчинну і розчинну. Остання має властивість, змішуючись з водою, формувати масу, що уповільнює процес травлення. Завдяки цьому відчуття ситості триває тривалий час.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B12: названі ознаки, які важко розпізнати

До того ж в товстій кишці маса, створена з такої клітковини, служить харчуванням кишковим бактеріям, що виробляють жирні кислоти з коротким ланцюгом, завдяки яким зростає рівень гормонів насичення (холецистокінін, GLP-1, PYY). За словами вчених, вони “відключають” апетит, тим самим допомагаючи зменшити обсяг вісцерального жиру, розташованого на животі.

“Кожні додаткові 10 грамів розчинної клітковини в день сприяють зменшенню вісцерального жиру на 3,7%”, – заявили дослідники.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News