Вживання перцю чилі покращує захист організму від розвитку діабету і серцевих захворювань, констатують дослідники.

Вчені назвали перець чилі “маленьким продуктом”, який має властивість знижувати ризик виникнення діабету і серцевих захворювань. Висновок про те, що “гостра червона їжа може запобігти цим двом потенційно смертельним захворюванням”, було зроблено дослідницькою групою під керівництвом доктора Кіран Ахуджа.

Фахівці пояснюють оздоровчий ефект даного виду перцю вмістом активних інгредієнтів капсаїцину і дигідрокапсаїцину.

Захист від хвороб серця. Коли справа доходить до серцевих захворювань, капсаїцин і дигідрокапсаїцин в перці чилі здатні зменшувати утворення жирових відкладень на стінках артерій, запобігаючи тим самим утворення тромбів, свідчать експерти. Вони нагадують, що жирові відкладення і тромби є ключовими факторами схильності людини серцево-судинних патологій.

Читайте також:  Як виявляється рак кишечника: звертайте увагу на здуття живота

“Перець чилі може знизити окислення “поганого” холестерину, зменшуючи утворення бляшок в артеріях”, – кажуть дослідники.

Їх висновок перегукується з даними дослідження, чиї результати були опубліковані Журналом Американського коледжу кардіологів. Згідно з цими даними, вживання перцю чилі не менше чотирьох разів на тиждень знижує ризик смерті від ішемічної хвороби серця на 44%.

Захист від діабету. Цей вид перцю також допомагає вберегтися від діабету (зокрема, від діабету 2 типу, який може бути запобігти). Однією з основних проблем, пов’язаних з діабетом 2 типу, є підвищений рівень цукру в крові – результат того, що інсулін, що виробляється підшлунковою залозою, не може працювати належним чином або його недостатньо.

Читайте також:  Які захворювання можуть вплинути на здоров'я очей

Дослідження показало, що вживання в їжу страв, що містять перець чилі, корелює зі зниженням рівня цукру в крові і концентрації інсуліну після їжі.

«Грунтуючись на наших попередніх дослідженнях, ми очікуємо, що споживання перцю чилі людьми з порушеною толерантністю до глюкози і діабетом 2 типу забезпечить значне поліпшення рівня глюкози в крові після їжі, інсуліну та інших факторів ризику діабету і серцевих захворювань», – заявила керівник проекту, доктор Ахуджа.