Серцевий напад є важким патологічним станом, яке пов’язане з гострим недоліком кровопостачання серцевого м’яза. Причиною цього може бути закупорка тромбом або спазм артерії, яка живить серце.

Ризик серцевого нападу збільшується у людей старше 45 років з високим кров’яним тиском або рівнем холестерину, а також з надмірною вагою, діабетом, стресом. На це впливають шкідливі звички – куріння, вживання алкоголю і заборонених речовин.

У деяких випадках симптоми серцевого нападу можуть бути дуже слабкими, через що людина не відразу розуміє, що її життя в небезпеці. Експерти розповіли про неочевидні симптоми серцевого нападу, на які варто звернути увагу.

Так, людина з серцевим нападом може відчути раптове запаморочення, пише Express. Нудота, втома, холодний піт, печія, нетравлення шлунка, задишка також можуть свідчити про цей стан. Найбільш помітною ознакою є тиск, сором або ниючий біль у грудях, яка може поширюватися на руки, шию, щелепу або спину.

Експерти нагадують, що запобігти серцевий напад можна завдяки зміні способу життя. Це включає в себе підтримання артеріального тиску на здоровому рівні, відмова від куріння і алкоголю, збалансовану дієту з великою кількістю фруктів і овочів.