Вчені з Бернського університету в Швейцарії зрозуміли, що вісцеральний жир черевної порожнини викликає хронічні запалення, прискорює розвиток вікових хвороб і послаблює захисні сили організму. Експерти зробили відкриття, що він є ключовою причиною старіння.

Головну роль в в’яненні людини грають лейкоцити еозинофіли-своєрідні імунні клітини. Вважалося, що вони є в кровоносній системі. Зараз же вчені виявили їх у вісцеральному жирі у людей і мишей. З роками число еозинофілів зменшується, а запальних макрофагів збільшується. При надмірній кількості вісцерального жиру в організмі виникає дисбаланс лейкоцитів. Це підвищує ймовірність розвитку алергічних реакцій, хвороб легенів, послаблює захист від паразитів і сприяє передчасному старінню.

Під час експериментів на мишах з’ясувалося, що пересадка еозинофілів від молодих гризунів до літніх зменшує кількість запалень. В результаті тварини рідше хворіють, їх фізична форма поліпшується і зміцнюється імунітет. Пересадка еозинофілів надає омолоджуючий ефект. Подібні експерименти на людях ще не проводилися. Якщо під час нових досліджень результати підтвердяться, то вчені зможуть створити новий засіб для омолодження людини.