Повсякденний раціон відіграє велику роль в схильності людей гіпертонії, і деякі популярні продукти харчування сприяють тому, що рівень кров’яного тиску стає небезпечно високим.

Наявність гіпертонії може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям, включаючи серцеві напади та інсульти. При цьому багато людей можуть навіть не знати про те, що їх артеріальний тиск є підвищеним, через відсутність помітних зовні симптомів. Найнебезпечніше в такій ситуації-це різке підвищення рівня тиску, при якому можуть виникати стану, потенційно небезпечні для людського життя. За словами лікарів з клініки Мейо, деякі популярні продукти можуть призводити до високого тиску, збільшуючи ризик подібних порушень.

Один з таких продуктів – оливки.

“Оливки в цілому багаті вітаміном Е і антиоксидантами, однак коли справа доходить до гіпертонії, їх вживання може стати небезпечним через велику кількість солі. Розфасовані в банки магазинні оливки містять близько чотирьох 4 грамів солі на 100 грамів продукту”, – констатували фахівці.

Лікарі підкреслюють: щоб уникнути ризику гіпертонії сіль не повинна вживатися в кількості більше 6 грамів в день, що еквівалентно приблизно одній чайній ложці. Надлишок солі змушує тіло утримувати зайву воду, що надає додатковий тиск на кровоносні судини. Якщо показання АТ вже високі, занадто багато солі може підняти їх ще більше і вплинути на те, як працюють гіпотензивні ліки.

Також експерти назвали інші популярні продукти з високим вмістом солі, які можуть призводити до високого тиску.

  • Соуси (один з найбільш солоних – соєвий).
  • Приправи (такі як гірчиця і кетчуп).
  • Сир.
  • Бекон і ковбасні вироби.
  • Соління.

“Сіль підвищує не тільки кров’яний тиск, але і ризик серцевих захворювань, інсультів, деменції. Найскладніше в цьому інгредієнті те, що він часто ховається в продуктах повсякденного харчування, які не здаються очевидно солоними – наприклад, її багато в хлібі, заморожених продуктах, напівфабрикатах”, – попередили експерти.