При фібриляції передсердь (так званої миготливої аритмії) – досить поширеному на сьогоднішній день серцевому недугу – зростає ризик утворення тромбів. Це, в свою чергу, є провокатором інсультів та інфарктів.

Велике дослідження серед жителів Норвегії за участю понад 20 тис. пацієнтів, за якими велося спостереження протягом 20 років, продемонструвало, що помірна фізична активність (прості, але корисні піші прогулянки, їзда на велосипеді чотири години на тиждень і більше) може знизити ризик появи будь-якої форми фібриляції передсердь на 19%. Про це повідомив в Instagram кардіолог Тамаз Гаглошвілі.

“Необхідно віддати перевагу малоінтенсивним і помірним навантаженням – пояснив фахівець. – Це щоденні піші прогулянки, йога, пілатес, Плавання на помірній швидкості, велотренажер або еліпс в помірному темпі”. Він підкреслив, що при дуже високих і інтенсивних фізичних навантаженнях (наприклад регулярних важких тренуваннях, заняттях спортом або участі в серйозних спортивних змаганнях) ризик появи стійкої форми фібриляції передсердь високий.

Лікар-кардіолог додав, що при фібриляції передсердь серце б’ється хаотично і неритмічно. З цієї причини необхідно стежити за своїм пульсом під час занять, і, якщо стає погано, слід зупинитися і припинити тренування.