Спосіб життя допоможе людині дожити до 80 років, як показало дослідження. А все, що зверху, вже залежатиме від нашої генетики.

На 2012 рік, за даними Організації Об’єднаних Націй, на нашій планеті проживало понад 316 000 осіб віком від 100 років. До 2050 року це число, як не складно в це повірити, сягне понад трьох мільйонів людей, і кожен із нас хотів би опинитися серед них.

Нове дослідження, детально проаналізувавши здоров’я 32 супердовгожителів, припускає, що вони все-таки мають щось спільне. Дивно, але значна кількість цих людей все ще зберігає певну незалежність або потребує мінімального догляду. Йдеться про тих, що вже переступив вік 110 років.

Виявилося, що спосіб життя практично не впливають на здоров’я та довголіття тих, хто вже переступив через 80 років. А це означає, що якщо ми дотягли до 80, то потім все залежатиме від нашої генетики. Отже, дожити до 80 допомагають певні фактори способу життя та ті вибори, які ми здійснюємо.

Ключові фактори, що сприяють довголіттю, включають активність мозку, фізичну активність, здорове харчування, соціально-економічний фактор, тобто рівень наших доходів, відносини та соціальні зв’язки, а також сумлінність. Іншими словами, самодисципліновані і цілеспрямовані люди живуть довше, вони мають нижчий артеріальний тиск і менший ризик психічних захворювань, діабету, порушень серця та суглобів.