Є страви, які не можна розігрівати, так як це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, зазначили медики.

Ця рекомендація стосується, в першу чергу, страв, приготованих з яєць, наприклад, омлетів. Справа в тому, як пояснюють лікарі, що при повторній термічній обробці яйця не просто втрачають свої корисні властивості. Замість мікроелементів, що дають користь організму, в них утворюються токсини і канцерогени, які провокують розвиток онкологічних захворювань.

Залишилося зварене круто яйце після обіду? Додайте його в салат, який подасте на вечерю холодним. В іншому вигляді яйця краще з’їсти відразу ж або викинути залишки.

Читайте також:  При гіпертонії і набряках: солодкий літній плід для здоров'я

Також не рекомендується розігрівати м’ясо, так як при повторній термообробці легкозасвоювані білки руйнуються, і їжа стає важкою для перетравлення. Крім того, не варто розігрівати гриби, це може привести до проблем з травленням.

Небезпека від будь-якої розігрітої їжі — активне розмноження бактерій, які гинуть при високій температурі, але ми, як правило, обмежуємось тільки підігріванням. Результат — поява хвороб шлунково-кишкового тракту або навіть отруєнь.

Дієтологи взагалі радять готувати страви на один раз, хоча всі розуміють, що в сучасних реаліях це практично неможливо, якщо в сім’ї працюють і чоловік, і дружина.

Також медики відзначають, що при смаженні продуктів, що містять вуглеводи, наприклад, картоплі, утворюються акриламіди. Вони збільшують ризик розвитку раку і захворювань нервової системи.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News