Фахівці в галузі охорони здоров’я б’ють на сполох через те, що багато сплять на «неправильних» подушках, підтримуючі властивості яких можна порівняти зі звичайною шкарпеткою. На їхню думку, це особливо неприйнятно, враховуючи, що сьогодні існує величезний вибір хороших подушок.

“Індивідуально підібрана подушка хорошої форми, забезпечить комфорт і підтримку шийного лордозу і може зменшити біль в шиї, головний біль і поліпшити якість сну», – цитує експертів Melmagazin.

Щоб вибрати максимально комфортну подушку, слід дотримуватися кілька простих правил. По-перше, варто враховувати улюблену позу під час сну. Однак незалежно від положення тіла необхідно зберігати нейтральне положення голови, шиї і хребта.

“Простіше кажучи, вуха повинні бути на одній лінії з плечима, а підборіддя – на одній лінії з грудьми, як якщо б ви стояли прямо”, – пояснили фахівці.

Найздоровішою позою для сну вважається положення на спині. Тому в цьому випадку підійде подушка середньої висоти і жорсткості. Вона повинна забезпечити голові достатньо місця, щоб живіт знаходився нижче стравоходу. Це запобіжить потраплянню їжі і кислоти в травний тракт і нічну печію. Але в той же час потрібно стежити, щоб шия сильно не витягувалася вгору.

Для тих, хто вважає за краще спати на боці підійде висока і жорстка подушка. Вона підтримає голову на одному рівні з хребтом, і прибере навантаження з плеча, яке в цьому випадку підтримує вагу всього тіла.

Любителям спати на животі експерти радять використовувати м’яку і низьку подушку, яка допоможе трохи випрямити хребет. Для максимального комфорту рекомендується вибирати подушки з охолоджуючими властивостями, матеріал якої дозволяє повітрю вільно циркулювати.