Вживання ряду продуктів може бути небезпечним для життя і здоров’я дітей. Експерти пов’язують ці продукти з високим ризиком удушення.

Видання The Sun опублікувало рекомендації британських лікарів, які закликають батьків з великою обережністю давати дітям молодшого віку деякі продукти. Зокрема, вони вказують на вироби з додаванням маршмелоу (зефір).

«Батьки повинні розуміти, що маршмелоу нарочито роблять дуже привабливими, але у своїй натуральній величині кожен зефір підвищує небезпеку задухи для дітей», – цитує видання фахівців.

Лікарі пояснюють, що чимало діти, для яких призначаються вироби і напої з маршмелоу, ще не вміють повноцінно жувати або ковтати. У свою чергу, структура зефіру така, що він легко може опинитися в горлі і забити собою дихальні шляхи. Аналогічний ризик пов’язаний також з споживанням білого хліба, попкорну, крекерів, горіхів, винограду і жувальної гумки, застерегли експерти.

Виступ зарубіжних медиків прокоментував російський лікар-педіатр Олексій Безсмертний. Він висловив думку про те, що перераховані продукти здатні провокувати випадкову асфіксію (задуха) не тільки у дітей – у людей в будь-якому віці. Що стосується випадків, коли їжею діти давляться, то тут швидше винні батьки, які не врахували вікових особливостей малюків, зауважив лікар. Якщо дитина ще не навчилася нормально жувати їжу, йому не варто давати продукти дрібної структури.

Фахівець нагадав, що у маленьких дітей не завжди розвинений відкашлювальний рефлекс, – в силу цього ним легше поперхнутися.

“Якщо дитина вдавилася, слід якомога швидше звільнити її дихальні шляхи. Якщо не вийшло, необхідно різко натиснути на черевну порожнину нижче грудини, щоб він рефлекторно виплюнув предмет. Одночасно слід викликати швидку допомогу», – поділився рекомендацією лікар-педіатр.

Джерело: МедікФорум