В останні роки все частіше можна почути безапеляційно твердження: „Цукор – це отрута”. У багатьох західних країнах це гасло особливо взяли близько до серця матері. Наприклад, у Швеції, Франції, ФРН-діти до 7 років взагалі не знають смаку цукру. Завдяки цьому вони худорляві, здорові, сильні, несприйнятливі до хвороб і мають чудові, здорові зуби.

Ми з’ясували, чи небезпечний цукор для здоров’я чи корисний.

Батьки не шкодують для дітей цукерок та інших солодощів, але будь-який зубний лікар підтвердить: навіть молочні зуби у дітей уражені карієсом. І хворіють вони майже всіма дитячими хворобами, і майже всі повні, відгодовані, а це, на жаль, зазвичай залишається на все життя. Пенсіонери зі здоровими зубами у нас – рідкісне виключення. Так що може бути дійсно треба прийняти гасло: „Цукор – це отрута”? І все ж. . .

І все ж, коли не спиться, ложечка цукру чи солодкоъ настоянки на травах деколи діють краще, ніж фармацевтичні снодійні засоби. І все ж, повторимо, коли ми падаємо від втоми, наприклад, під час походу в гори, шматочок цукру, вийнятий з кишені й повільно танучий в роті, майже відразу повертає сили.

Ми вже знаємо, що цукор, минаючи обмін речовин, прямо перетворюється в енергію, що він швидше за все живить не тільки м’язи, а й мозок, тому що не завжди отрута, але його надлишок може бути згубним. У багатьох фруктах, у фруктових і овочевих соках (не підсолоджених) досить багато цукру. Вважається, що цієї кількості повинно бути достатньо не тільки дітям, але і дорослим. Дітей не можна привчати до цукру, але що робити з дорослими, які „обожнюють” солодощі?

Джерело: МедікФорум