Через швидкий ритм життя багато людей знаходяться в хронічному стресі, а деякі і зовсім перестають звертати увагу на цей стан. При цьому далеко не кожен знає, як сильно стрес впливає на організм.

У бесіді з Express дієтолог Ханна Брей назвала основні наслідки стресу для здоров’я.

Проблеми зі шкірою

Стрес може бути як причиною виникнення різних шкірних захворювань, так і фактором, який посилює їх перебіг. “Вважається, що гормони стресу, такі як кортизол, провокують вивільнення запальних сполук клітинами шкіри, сприяючи таким станам, як псоріаз, атопічна екзема, алопеція, розацеа і акне”, – зазначила Брей.

Читайте також:  Атеросклероз: як відстрочити розвиток хвороби, розповів лікар

Проблеми з імунітетом

Кортизол пригнічує імунні клітини, в результаті чого здатність організму боротися з мікробами і вірусами знижується, що робить людину більш сприйнятливим до інфекцій. За словами фахівця, стрес – це серйозний фактор ризику розвитку аутоімунних станів, в результаті яких організм починає атакувати власні тканини.

Травний дискомфорт

Мозок і травна система пов’язані. Ханна Брей зазначила, що стрес є одним з основних провокуючих чинників синдрому роздратованого кишечника (СРК). Також стрес може порушити баланс бактерій в кишечнику, що збільшує ризик надмірного зростання патогенів.

Порушення регуляції рівня цукру в крові

Стрес сприяє порушенню регуляції рівня цукру в крові. Одним з побічних ефектів вироблення кортизолу та інших гормонів стресу є підвищення концентрації глюкози в крові, додала Брей. “Регулярно високий рівень глюкози в крові може мати негативні наслідки для нашого здоров’я, наприклад, збільшувати ризик розвитку інсулінорезистентності”, – пояснила дієтолог.

Читайте також:  Цей гарячий напій значно зменшує жир на животі за кілька тижнів

Безсоння

Незважаючи на те, що через стрес люди відчувають втому протягом дня, багатьом важко заснути або проспати всю ніч. Вся справа в гормонах стресу, які можуть викликати гіперзбудження і порушувати баланс між сном і неспанням, розповіла фахівець.

Занепокоєння і зниження когнітивних функцій

За її словами, високий рівень стресу також викликає тривогу, занепокоєння, а в деяких випадках збільшує ризик розвитку депресії. Крім того, стрес може вплинути на пам’ять і концентрацію уваги, уклала Брей.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News