Через швидкий ритм життя багато людей знаходяться в хронічному стресі, а деякі і зовсім перестають звертати увагу на цей стан. При цьому далеко не кожен знає, як сильно стрес впливає на організм.

У бесіді з Express дієтолог Ханна Брей назвала основні наслідки стресу для здоров’я.

Проблеми зі шкірою

Стрес може бути як причиною виникнення різних шкірних захворювань, так і фактором, який посилює їх перебіг. “Вважається, що гормони стресу, такі як кортизол, провокують вивільнення запальних сполук клітинами шкіри, сприяючи таким станам, як псоріаз, атопічна екзема, алопеція, розацеа і акне”, – зазначила Брей.

Читайте також:  Які продукти потрібно їсти для кращого відновлення печінки?

Проблеми з імунітетом

Кортизол пригнічує імунні клітини, в результаті чого здатність організму боротися з мікробами і вірусами знижується, що робить людину більш сприйнятливим до інфекцій. За словами фахівця, стрес – це серйозний фактор ризику розвитку аутоімунних станів, в результаті яких організм починає атакувати власні тканини.

Травний дискомфорт

Мозок і травна система пов’язані. Ханна Брей зазначила, що стрес є одним з основних провокуючих чинників синдрому роздратованого кишечника (СРК). Також стрес може порушити баланс бактерій в кишечнику, що збільшує ризик надмірного зростання патогенів.

Порушення регуляції рівня цукру в крові

Стрес сприяє порушенню регуляції рівня цукру в крові. Одним з побічних ефектів вироблення кортизолу та інших гормонів стресу є підвищення концентрації глюкози в крові, додала Брей. “Регулярно високий рівень глюкози в крові може мати негативні наслідки для нашого здоров’я, наприклад, збільшувати ризик розвитку інсулінорезистентності”, – пояснила дієтолог.

Читайте також:  Перфекціонізм може довести до алкоголізму

Безсоння

Незважаючи на те, що через стрес люди відчувають втому протягом дня, багатьом важко заснути або проспати всю ніч. Вся справа в гормонах стресу, які можуть викликати гіперзбудження і порушувати баланс між сном і неспанням, розповіла фахівець.

Занепокоєння і зниження когнітивних функцій

За її словами, високий рівень стресу також викликає тривогу, занепокоєння, а в деяких випадках збільшує ризик розвитку депресії. Крім того, стрес може вплинути на пам’ять і концентрацію уваги, уклала Брей.