Молоко та капуста названі турецькими медиками серед продуктів, яких слід остерігатися людям із хронічними порушеннями у роботі щитовидної залози.

“Загострення дисфункцій щитовидної залози можуть бути спровоковані неправильним харчуванням”, – нагадали лікарі в інтерв’ю виданню En Son Haber (Туреччина).

Фахівцями було названо кілька продуктів, яких не потрібно їсти власникам проблемної щитовидки.

«Пацієнтам із захворюваннями щитовидної залози варто прибрати з раціону молоко, хрестоцвіті овочі та соки з них. Відмовитись необхідно від будь-яких сортів капусти, а також від смузі з додаванням зелені», – поділилися рекомендацією експерти.

Крім того, проблемний стан залози – це вагомий привід утримуватися від продуктів із глютеном та цукром, вважають фахівці. Ще один продукт, який вони не радять їсти – соя.

Медики нагадують, що порушення в роботі щитовидної залози часто мають аутоімунний характер, тобто виникають внаслідок помилкової атаки імунної системи організму на рідний орган. У цьому випадку стають протипоказаними готові до вживання продукти промислової переробки – у них, крім шкідливих жирів та великої кількості солі, присутні штучні добавки, що негативно впливають на стан залози.