Біг на довгу дистанцію піддає представникам сильної статі ризик серцевих нападів або інфаркту. А ось жіноче здоров’я біг, навпаки, зміцнює, як встановили вчені з Університетського коледжу Лондона.

Ось дослідження, яке може здивувати любителів бігу. Виявляється, забіг на довгу дистанцію робить чоловіків більш уразливими перед інфарктом та інсультом. А ось для жінок заняття бігом мають більшу користь, ніж для чоловіків.

Також спостереження показали, що пробіжки на довгу дистанцію додають майже 10 років до судинного віку чоловіків-атлетів, тобто старять судини. У випадку з чоловіками, які захоплювалися бігом, їхні основні артерії виявилися набагато ригіднішими, ніж це очікувалося, що збільшує небезпеку інфаркту та інсульту.

Дослідження показало, що чоловіки, які регулярно займалися бігом, що брали участь у марафонах, тріатлонах або довгих поїздках на велосипедах, за своїм судинним здоров’ям були на 10 років старші за ровесників, які цими фізичними навантаженнями не захоплювалися. Такі високоінтенсивні спортивні заходи, як марафони, навпаки, зміцнювали здоров’я жінок. Вони середній вік судинного здоров’я скорочувався на 6 років.

У дослідженні взяли участь понад 300 бігунів старше 40. Цікаво, що жінкам якраз часто радять не займатися бігом, так це нібито загрожує змінами в пружності погруддя, появою ранніх зморшок, пігментних плям тощо. Крім того, у бігунів часто відсутній жир під шкірою на обличчі, що сильно старить людину.