Лейкоз (лейкемія) — це ракове захворювання крові або головного мозку. Особливістю його протікання є процес, при якому хворі кров’яні тіла витісняють здорові, поступово заполоняючи весь людський організм. Незважаючи на те, що дане захворювання є дуже важким, його перші ознаки зовсім незначні і не викликають ніяких підозр. Спробуємо визначити, за якими ж ознаками можна з’ясувати, що в організмі з’явилися злоякісні ракові клітини.

Мовчазні симптоми лейкемії
1. Постійна слабкість (втомлюваність)

Подібна ознака говорить про те, що в організмі людини не вистачає червоних кров’яних тілець. Втома може з’являтися спонтанно і також стрімко зникати, повертаючись знову через деякий час.

2. Важке дихання, задишка

Іноді хворий на лейкоз раптово починає задихатися, навіть якщо для цього немає ніяких підстав. Часом ситуація доходить до того, що він не може дістатися навіть до сусідньої кімнати.

3. Рясна поява синців

Як правило, синці виникають під впливом сильного удару. Що стосується хворих на лейкемію, то у них синяк може утворитися просто так, навіть від звичайного дотику до шкіри. Подібне явище свідчить про те, що в крові не вистачає тромбоцитів, а значить, що вона чимось заражена.

4. Нестандартна кровотеча

Звичайно, якщо у вас тече кров з носа або ясен — це може свідчити про те, що у вас занадто високий кров’яний тиск. Однак саме ця ознака часто супроводжує хворих на лейкемію.

5. Поява на тілі мікро підтікань

Це не кровотечі, в прямому сенсі цього слова. Такий синець виглядає ніби точка, намальована на тілі чорнилом. Поява такого роду точок не супроводжується якимись болями або нестандартними відчуттями — організм може відчувати себе цілком нормально.

6. Сильно збільшені ясна

Дана ознака є одним з перших, що свідчать про підозру на рак. Крім збільшення, ясна стають крихкими і пухкими. Зовні, здається, ніби вони розпухли.

7. Відчуття переїдання і повноти в шлунку

Навіть якщо ви нічого не їли, але відчуваєте, що шлунок переповнений — це ознака лейкемії. Його поява обумовлена збільшенням селезінки.

8. Відчуття дискомфорту у верхній частині живота

Подібного роду відчуття свідчать про те, що в організмі збільшена селезінка. При цьому дискомфорт можете переростати в різкий біль. Спускати це на гальмах і терпіти не можна, оскільки в цьому випадку можна взагалі залишитися без селезінки.

9. Озноб і підвищення температури

Данна ознака, хоча і не свідчить про те, що обов’язково ви хворі на рак, є одною з його ознак. Тому якщо немає інфекції, але з’явилася висока температура — варто насторожитися.

10. Поява поту вночі

Дана ознака є сигналом до того, що необхідно якомога швидше відвідати лікаря. Звичайно, не обов’язково це робити після першого потовиділення, але при повторюваній ознаці консультація вкрай необхідна.

11. Пульсуючий головний біль

Ця ознака, яка періодично з’являється свідчить про те, що з’явилася небезпека крововиливу в мозок. І якщо при перевірці тиску ви бачите, що даний показник в нормі — необхідно звернутися до лікаря.

12. Бліда шкіра

Дана ознака є доповнюючим і, як правило, доповнює інші. Однак не варто ставитися до нього надто легковажно.

13. Відчуття болю в кістках

Як правило, даний ознака часто плутають з хондроза, посилаючись на зміни погоди. Однак в дійсності це може свідчити про ранній розвиток ракових захворювань.

14. Збільшені лімфовузли

Дана ознака не є основоположним, оскільки таке збільшення може бути пов’язано з розвитком інфекційних захворювань. Однак коли навіть через деякий час лімфовузли не зменшуються — це може свідчити про наявність лейкемії.

15. Прояв висипки

Вона може бути різною за формою і інтенсивності — точковою або загальною поширюватися в одному місці або по всьому організму. Але по мірі розвитку захворювання висип, неодмінно буде розростатися.

16. Постійне захворювання інфекціями

Якщо організм починає хворіти на застуду чи грип чи не щотижня — це може бути ознакою зародження лейкемії.

Звичайно, навіть якщо ви побачили у себе декілька з перерахованих вище ознак — це зовсім не означає, що ви обов’язково хворі на рак. Однак дане припущення цілком має місце бути. Тому при появі чогось з перерахованого вище бажано обстежитись у свого лікаря. Якщо нічого страшного не виявиться — це дуже добре. Але навіть якщо ви дізнаєтеся про те, що у вашому організмі на ранній стадії з’явився рак — все можна оперативно вилікувати. Головне — вчасно розпізнати!

Джерело: HeadInsider