«Жіночим» захворюванням є не тільки рак грудей. За словами вчених, багато аутоімунних порушень також непропорційно часто атакують саме жінок.

Мало хто знає, що саме жінки найчастіше стають жертвами депресії. Серед дорослих жінок цим психічним розладом страждає приблизно кожна п’ята, пише Hronika.info. Але депресією список «жіночих» хвороб не вичерпується.

Розсіяний склероз. Це невиліковне захворювання, що зачіпає органи ЦНС призводить до того, що оболонки нервових волокон головного і спинного мозку покриваються численними шрамами, які затягуються нездоровою нервовою тканиною. Його симптоми проявляються у віці від 20 до 40 років і включають в себе такі прояви як нечутливість м’язів, втрата зору і параліч. Жінки хворіють ним в три рази частіше за чоловіків.

Читайте також:  6 продуктів, які зроблять вас ще голоднішими

Вовчак. Як і попередня недуга, відноситься до розряду аутоімунних хвороб, при яких імунна система тіла атакує здорові клітини. Симптоми цього захворювання мають схожість у тому, що багато хворих відчувають сильну невмотивовану втому, головні болі. Також у них спостерігається збільшення суглобів у кінцівках, випадання волосся. Понад 90 відсотків хворих вовчанкою людей – це жінки.

Целіакія. Хвороба пов’язана з негативною реакцією імунної на вживання глютену – білка, що міститься у складі пшениці, ячменю і жита. Відмітна ознака хвороби – худорлявість, присутня на тлі цілком достатнього в обсягах харчування. Можливо, хтось зрадіє, але насправді це дуже неприємний і небезпечний для здоров’я симптом, який означає, що організм не отримує з їжі необхідних йому поживних речовин. До 70 відсотків хворих – жінки.

Читайте також:  Сомнолог порадив провітрювати кімнату перед сном

Синдром подразненої товстої кишки. Судоми, біль, здуття живота, гази, діарея, запори, які не проходять протягом довгого часу. Все це типові симптоми даного захворювання. Як і всі недуги в цьому списку, синдром подразненої товстої кишки залишається загадкою для лікарів у своїй першопричині. 65 відсотків з тих, у кого діагностують дане порушення, – жінки.

Синдром хронічної втоми. Це порушення не просто псує життя, а робить існування людини нестерпним. Найпростіші дії, наприклад, прийняття душу, вимагають колосальних зусиль і змушують по-справжньому страждати. Жертв синдрому охоплює сильна втома, мучать болі в м’язах, допікає втрата пам’яті і безсоння. Навіть мислення може стати для них занадто важким процесом. Жінки страждають від синдрому хронічної втоми в чотири рази частіше за чоловіків.

Читайте також:  Лікар назвав душ, який корисний для здоров'я

Джерело: МедікФорум