Недолік сну пов’язаний з безліччю хронічних захворювань, в числі яких діабет 2 типу і хвороби серця. Тому пошук способів, які допоможуть засипати швидше, важливий для довгого і здорового життя.

Причини безсоння можуть ховатися не тільки в банальному стресі і депресії, але і в неправильному харчуванні. Як виявилося, перешкодити здоровому сну можуть рафіновані вуглеводи.

За своєю суттю це речовини, позбавлені корисних властивостей в процесі обробки. Зазвичай вони містяться в цукрі, білому хлібі, білому рисі і газованих напоях.

Дослідження, опубліковане в The American Journal of Clinical Nutrition, показало, що жінки, які дотримувалися дієти з високим вмістом рафінованих вуглеводів, набагато частіше страждали від безсоння. При цьому жінки, в раціон яких входила більша кількість овочів, клітковини і цільних фруктів, з цією проблемою майже не стикалися.

Дослідники припускають, що це пов’язано зі здатністю різних видів вуглеводів підвищувати рівень цукру в крові. «Коли він росте, ваше тіло реагує вивільненням інсуліну, і в результаті падіння рівня цукру в крові може привести до викиду гормонів, таких як адреналін і кортизол, які можуть не давати заснути», – розповіли вчені.

В цілому, щоб сон був швидким і здоровим, фахівці радять дотримуватися кількох простих правил. В першу чергу важливо розслабитися. Для цього підійдуть тепла ванна, дихальні вправи, легка розтяжка, йога, хороша музика або читання книги.