Наслідком відриву тромбу можуть стати інфаркт, інсульт, тромбоемболія, смерть.

Кардіологи Ольга Молчанова і Мехман Мамедов, а також хірург Артем Гаврилко розповіли в інтерв’ю про те, яку небезпеку для людини може представляти тромб, який відірвався, попутно назвавши ознаки, що вказують на його відрив.

Тромбами є згустки із скупчень кров’яних клітин тромбоцитів, що кріпляться до судинної стінки. Лікарі попереджають: часто процеси формування тромбів активізуються після 40 років. У міру зрілості і старіння організму відбуваються зміни в системі згортання крові і зростає ризик захворювань, що сприяють згущенню крові, порушення кровотоку.

«Тромби в основному утворюються у великих судинах через підвищене згортання крові. Під впливом механічних та біохімічних процесів тромб може відірватися від стінки, до якої було прикріплено», – констатували фахівці.

Після відриву тромби здатні проникати з кровотоком у дрібні судини та сприяти їх закупорці. Внаслідок цього порушується нормальне кровопостачання тканин, органів – результатом цього може стати розвиток небезпечних для життя станів. Кардіологи повідомили:

“Це призводить до ішемії, інфаркту, інсульту, тромбоемболії і навіть до смерті”.

За словами медиків, перед відривом тромбу у людини можуть виникати симптоми тромбозу нижніх кінцівок – сильний набряк та посиніння однієї ноги. У цьому випадку потрібно звертатися до лікарів, оскільки виникає висока ймовірність того, що тромб відірветься та спровокує небезпечну для життя закупорку.

Що стосується симптомів, що вказують на відрив тромбу, ними можуть бути блідість, задишка, піт, болі.

Найчастіше під фразою відірвався тромб мається на увазі тромбоемболія легеневої артерії. Звернути увагу варто на те, що людина зблідла, покрилася потім, з’явилися болі за грудиною, у потилиці, у грудній клітці», – поінформували лікарі.

При перерахованих ознаках, що виникли раптово, необхідно терміново викликати швидку допомогу.