За словами медиків, основним способом поліпшити зір є зменшення часу, проведеного перед екранами гаджетів і телевізором. Крім того, кожна людина може виконувати нескладні вправи.

Фахівці відзначають, що проблеми, пов’язані з погіршенням зору, сьогодні значно помолодшали – це в першу чергу пов’язано з тим, що людські очі постійно дивляться на дисплеї електронних пристроїв. Експерти констатують: дуже важливо регулювати параметри екранів гаджетів – їх розширення, контрастність, яскравість і підсвічування таким чином, щоб екранний світ не викликав додаткового напруження в очах.

Крім того, необхідно стежити за харчуванням: необхідні для гарного зору мікроелементи організм повинен отримувати в першу чергу з натуральних продуктів. У раціоні повинні бути яєчні жовтки, шпинат, капуста, жирна риба та інші джерела кислот омега-3, які живлять сітчатку ока, а також продукти з каротиноїдами, попередниками вітаміну А.

Якість зору сильно падає через стреси і нервового напруження нервів. Фахівці підкреслюють, що потрібно вчитися розслаблятися і не дозволяти неврозам брати над собою верх – це корисно не тільки для поліпшення стану очей.

Якщо ви носите окуляри, вони повинні бути хорошої якості, додають експерти. Наприклад, за їх словами, в неякісних сонцезахисних окулярах ультрафіолет може пошкодити поверхню ока і його внутрішню структуру.

В інтерв’ю ТАСС завідуюча відділом лазерної рефракційної хірургії МНТК «Мікрохірургія ока» імені академіка Федорова Ірина Мушкова розповіла про ефективних вправ для оздоровлення очей і поліпшення зору.

  • Швидко моргати протягом 30 секунд, потім 30 секунд дивитися перед собою, не моргаючи.
  • Відкритими очима повільно виводити цифру 8 в просторі.
  • Скосити очі в лівий нижній кут, потім по прямій перевести погляд вгору. Потім те ж саме в праву сторону.

Джерело: МедікФорум